Asus chce być za plecami Apple

Przedstawiciele firmy Asus są realistami i celują, nie w pierwsze, a drugie miejsce na rynku najlepiej sprzedających się tabletów.

Każdy producent, którego tablety są dostępne w sprzedaży, chciałby być liderem rynku, ale niestety, pierwsze miejsce może być zajęte tylko przez jednego z nich - przez ostatni czas niekwestionowanym liderem pod względem sprzedanych tabletów jest Apple. To nie przeszkadza jednak pozostałym firmom w snuciu ambitnych planów bycia drugim na rynku. W taką pozycję celuje właśnie Asus.

Xu Youjia, wiceprezes tajwańskiego Asusa, podczas konferencji w Chinach ogłosił, że Asus chce być drugim największym producentem tabletów na świecie - zaraz za Apple. Producent chce to osiągnąć będąc innowatorem, wprowadzającym swoje pomysły na rynek tabletów (jak hybrydy Eee Pad TransformerPrime czy Eee Padfone), a nie naśladując pozostałe firmy.

Jest to bardzo dobre podejście, które może się okazać drogą na szczyt. Na razie jednak trudno znaleźć jakiekolwiek wiarygodne dane odnośnie dotychczasowej sprzedaży tabletów Asusa - zagraniczne źródła powołują się jedynie na zeszłoroczny raport IDC, w którym Tajwańczyków zabrakło ze względu na zbyt niską sprzedaż (wtedy firma Apple miała 61,5 proc. udziału w rynku, Samsung - niecałe 6 proc.).

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Asus | tablet | Android | Eee Pad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy