Asus chce zostać liderem rynku tabletów z Androidem

Asus, który od dłuższego czasu obwieszcza światu, że chce być liderem rynku tabletów z Androidem: najpierw ustami Xu Youjia, wiceprezesa tajwańskiego Asusa, a teraz CEO firmy, Jerrego Shena.

Jak donosi Digitimes, Shen podczas ostatniej konferencji dla inwestorów zdradził, że plan zdominowania androidowego rynku tabletów koncern chce zrealizować do końca bieżącego roku. Jak wiadomo, do tego czasu zostało już tylko osiem miesięcy, więc plan może wydawać się szalony. Ale mimo wszystko do zrealizowania.

Obecnie Asus skupił się na hybrydach: Transformer, Transformer Prime, Padfone, Transformer Pad 300 czy Transformer Pad Infinity 700 i to właśnie one obecnie są najbardziej rozpoznawalnymi urządzeniami tajwańskiego koncernu (zauważcie, że mało kto pamięta o modelu Slider, EP121 czy 7-calowym Memo ME171). Ale może się okazać, że kluczem do sukcesu będzie... Asus Memo ME370T lub/i (nie wiadomo bowiem jak to w końcu będzie, czy będą to ostatecznie dwa różne tablety czy jeden i ten sam) Google Nexus Tablet, który ma pochodzić ze stajni tajwańskiego producenta i kosztować maksymalnie 249 dolarów.

Reklama

Największym konkurentem może się okazać Amazon, którego Kindle Fire zgarnia ok. 50% amerykańskiego rynku - jeśli wreszcie firma zdecyduje się rozszerzyć dystrybucję modelu, w szybkim tempie może ugryźć znaczny kawałek tabletowego tortu na świecie (oczywiście pod warunkiem, że zaoferuje także dostęp do swojego ekosystemu, bez usług Kindle Fire staje się nieco bezużyteczny). Ale to nie jedyny poważny konkurent Asusa - jest jeszcze między innymi Samsung z wieloma różmorodnymi tabletami w portfolio, Acer czy Sony. Każda z tych firm ma nieco inne podejście do rynku, ciekawe które okaże się najbardziej skuteczne w ostatecznym rozrachunku - udziałach w rynku tabletów na koniec 2012 roku. Jeśli macie jakieś swoje typy, podzielcie się w komentarzach.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że pierwsze tablety Asusa pracujące w oparciu o Windows 8 zadebiutują w trzecim kwartale 2012 roku.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Asus | tani tablet android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy