Asus Eee Pad MeMo konkurencją dla HTC Flyera

Tablet Asus MeMo zapowiedziano w maju zeszłego roku, ale dotychczas trafił do sprzedaży jedynie na tajwańskim rynku. Już wkrótce może zagość na sklepowych półkach także w Europie i Stanach.

Serwis Netbooknews kupił Asusa Eee Pad MeMo i postanowił podzielić się wrażeniami z jego użytkowania. W zestawie znajdują się standardowe akcesoria oraz jeden ciekawy gadżet. Jest nim bezprzewodowy pilot do sterowania tabletem. 7-calowy gadżet działa pod kontrolą systemu Android 3.2 Honeycomb. Aktualizacja do Ice Cream Sandwich powinna wyjść niebawem, zapewne zaraz po wprowadzeniu urządzenia do globalnej sprzedaży.

Według testerów z Netbooknews sprzęt Asusa robi dobre wrażenie. Został starannie wykonany, z dbałością o szczegóły. Spośród innych tabletów wyróżnia go rysik, dzięki któremu można wygodnie korzystać z programów do tworzenia odręcznych notatek lub rysowania.

Reklama

Asus MeMo ma na pokładzie procesor Qualcomm Snapdragon MSM8620 o taktowaniu 1,2 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Urządzenie kosztuje 590 dol., czyli ok. 1880 zł. Cena jest stanowczo za wysoka jak na takie parametry.

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Asus | Eee Pad | tablet | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama