Asus MeMo Pad Smart 10 już oficjalnie

Firma Asus Dzisiaj oficjalnie ogłosiła premierę tabletu MeMo Pad Smart 10 i ujawniła pełną specyfikację urządzenia.


Do wiadomych już rzeczy warto dodać kilka aspektów - ekran zostanie wykonany w technologii IPS z kątami widzenia 170 stopni i jasności na poziomie 350 nitów, co ma zapewnić komfortowe użytkowanie nawet w świetle dziennym. Kolejnym jest bateria, która według zapewnień producenta ma zapewnić 8,5 godziny pracy (testowane przy włączonym wideo 720p, ekranie o jasności 100 nitów, włączonych głośnikach na domyślnej głośności oraz Wi-Fi w tle). Myślę, że nie ma co na razie odwoływać się do tych danych i trzeba poczekać do pierwszych testów użytkowników.

Reklama

Za dźwięk ma odpowiadać technologia SonicMaster, która przy tej wielkości urządzenia ma oferować najlepszą jakość przy pomocy głośników stereo o wielkości 25×12 mm oraz zaawansowanemu przetwarzaniu. Moim zdaniem nie można mieć jednak wygórowanych oczekiwań, w końcu jest to urządzenie przenośne, jednak do oglądania filmów tablet powinien się nadawać. Mam nadzieję, że i użytkownicy słuchawek nie będą mieli zbyt wiele do zarzucenia.

Asus  MeMo Pad Smart ma mieć dwa aparaty - tylny oraz przedni odpowiednio o rozdzielczościach  5 MP oraz 1.2 MP. Niestety, nie podano, czy ten drugi obsługuje jakość HD.

Oprócz 16 GB pamięci wewnętrznej dostaniemy również 5 GB miejsca w chmurze na WebStorage. Miły dodatek i według mnie powinien wystarczyć do zapisywania dokumentów, które potem można edytować w domu. Urządzenie będzie oferować wejścia USB, HDMI i audio, slot na kartę micro SD oraz mikrofon.

Wiemy już, że tablet ma mieć Androida 4.1. Dzisiaj natomiast producent dodał, że na pokładzie znajdziemy kilka autorskich aplikacji, jak SuperNote Lite, służącej do notatek, WebStorage Office, która obsługuje pliki utworzone Microsoft Office czy App Locker i App Backup za pomocą których zablokujemy hasłem daną aplikację czy wykonamy jej kopię zapasową na pamięci wewnętrznej lub karcie SD. Dla mnie jest to nieprzydatne, gdyż od dawna korzystam dostępnych w Google Play darmowych aplikacji, które znakomicie sprawdzają.

Opcjonalnie można dokupić Folio Key, czyli case z klawiaturą, który podłączymy przy pomocy Bluetooth. Będzie można wykorzystać go jako podstawkę do tabletu. Ma on mieć własną baterię, której pełne naładowanie powinno wystarczyć na miesiąc użytkowania.

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Asus | tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama