Breathebook - elastyczny tablet przyszłości

Miłośnicy tabletów doceniają duże ekrany, które pozwalają na wygodne przeglądanie internetu i odtwarzanie filmów. Z drugiej strony, inni wolą krótsze 7-calowe przekątne. Oto rozwiązanie pośrednie, które choć na razie niewykonalne, zasługuje na uwagę producentów i fanów gadżetów.

Anthony Yu stworzył wizualizację giętkiego tabletu, który mógłby zostać wyprodukowany przez Fujitsu. Oczywiście nie jest to projekt japońskiego koncernu, a jedynie koncepcja oddanego fana, który upatrzył sobie akurat tę firmę na wymarzonego realizatora wizji. Urządzenie wygląda futurystycznie - cała powierzchnia jest giętka, tak że bez trudu można z niego zrobić mniejszy ekran z podpórką albo złożyć na tyle, żeby zmieścił się do kieszeni czy niedużej torby.

Koncepcja elastycznego ekranu, który bez problemów można wyginać oraz składać, nie jest nowa. Giętki AMOLED Samsunga znany jest już od dawna, choć na razie nie doczekał się komercyjnego wykorzystania. Być może dzięki jego rozwojowi powstaną urządzenia podobne do tytułowego projektu?

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | koncepcje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama