Chameleon - interfejsowa rewolucja dla tabletów

Jeśli z jakiegoś powodu nie przypadł Wam do gustu interfejs Sense 4.0 lub najnowszy TouchWiz, to macie dzisiaj swój szczęśliwy dzień - na rynku pojawił się nowy gracz o wdzięcznej nazwie Chameleon.

Za całym przedsięwzięciem stoi firma Teknision, odpowiedzialna za interfejs znany z BlackBerry PlayBooka. Działanie Chameleona opiera się na jak najlepszym wykorzystaniu całej powierzchni ekranu, przez co zapełniony jest on po brzegi masą widżetów i aplikacjami.

Nakładka potrafi między innymi rozpoznawać twarze i dostosowywać swój wygląd do osoby, która właśnie korzysta z tabletu poprzez uruchomienie odpowiedniego profilu. Opcja ciekawa, ale zwykle na jeden tablet przypada jeden użytkownik, więc traktujmy to raczej jako ciekawostkę.

Równie interesująco przedstawia się opcja, dzięki której Chameleon rozpozna czy w danym momencie jesteśmy w domu, czy też w pracy, by na tej podstawie przearanżować swój "wystrój".

Chameleon nie tylko śledzi każdy nasz ruch, ale potrafi również automatycznie odpowiadać na maile. Słowem - wszystko brzmi ciekawie, ale czy przyjmie się na dobre?

Reklama

Poniższe wideo jest krótkim przewodnikiem po nowym interfejsie.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Android | interfejs
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy