Galaxy Note Pro na horyzoncie

Już od dłuższego czasu mówi się o 12-calowym członku linii Galaxy Note. Wygląda na to, że został on już zaprezentowany niewielkiej grupie osób.

W Korei Południowej odbyła się zorganizowana przez Samsunga konferencja, na której pokazano m.in. jeden z nadchodzących tabletów. Z oczywistych względów zabroniono wykonywania zdjęć, ale nie przeszkodziło to jednemu z uczestników imprezy w podzieleniu się swoimi wrażeniami w sieci. Jeśli wierzyć jego relacji, urządzenie ukrywa się pod nazwą Galaxy Note Pro i cechuje się ekranem o przekątnej 30,99 cm (12,2 cala). Jego rozdzielczość wynosić ma natomiast 2560 x 1600, a to przełożyłoby się na zagęszczenie pikseli na poziomie 247 ppi. 

Reklama

Pozostała część specyfikacji ma się pokrywać z Galaxy Note 10.1, więc możemy oczekiwać m.in. czterordzeniowego Snapdragona 800, 3 GB RAM-u oraz - co oczywiste - rysika S Pen. Większa ma być natomiast bateria (9500 mAh) i waga (750 gramów).

W oparciu o "zeznania świadków" serwis MovePlayer pokusił się o stworzenie grafiki prezentującej prawdopodobny wygląd tabletu przy zachowaniu proporcji w stosunku do modelu z 10,1-calowym ekranem. Gdy urządzenie trafi do sprzedaży, klienci będą mogli wybierać spośród Galaxy Note'ów dostępnych w aż czterech rozmiarach:5,7, 8, 10,1 i 12,2 cala. Na brak wyboru nie będzie można zatem narzekać, a to dobra wiadomość.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy urządzenie zostanie ujawnione przed konsumentami, ale pamiętajmy, że na początku przyszłego roku szykują się dwie duże imprezy: CES 2014 i MWC 2014. W tym roku na CES-ie Samsung nie kwapił się do wystawiania zbyt wielu mobilnych nowości, więc z pewnością podobnie będzie i w roku przyszłym. Obstawiałbym zatem, że Galaxy Note Pro pojawi się w lutym w Barcelonie.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama