Galaxy Tab S, czyli high-endowe tablety Samsunga z ekranami AMOLED coraz bliżej

O planach Samsunga dotyczących wprowadzenia na rynek nowej linii tabletów z wyświetlaczami AMOLED mówi się od dawna. Wygląda na to, że urządzenia te trafią do sprzedaży już wkrótce.

Pierwszym (i na razie jedynym) tabletem Samsunga z Super AMOLED-em był zaprezentowany w 2011 roku Galaxy Tab 7.7. Był to jedynie eksperyment, który w dodatku okazał się niewypałem, bo Koreańczycy na długo odpuścili sobie wykorzystywanie tej technologii w swoich tabletach i do dziś stawiają na tańsze i łatwiejsze w produkcji panele LCD. 

Tymczasem serwis SamMobile dotarł do informacji na temat nowej linii urządzeń - Galaxy Tab S. Kwestia nazewnictwa nie jest jeszcze do końca jasna, ponieważ Krzysztof Bryk z SammyToday donosi, że na rodzimym rynku Samsung zarejestrował znak towarowy "Samsung Tab S" (bez członu Galaxy). Czyżby w przyszłości miały się pojawić także warianty z Tizenem?
 
W każdym razie "S" w nazwie sugeruje, że będzie to produkt high-endowy. A właściwie produkty, ponieważ tablety mają trafić na rynek w czterech wariantach: z 8,4-calowym ekranem (wersja Wi-Fi i LTE) oraz z 10,5-calowym ekranem (wersja Wi-Fi i LTE). We wszystkich przypadkach rozdzielczość paneli AMOLED ma wynosić aż 2560 × 1600 pikseli. Na 8,4-calowcu da to 359 ppi, a na 10,5-calowcu 288 ppi.
 
Pozostała część specyfikacji opublikowanej przez SamMobile wygląda następująco:
 
- procesor Exynos 5 5420 (4 x Cortex-A15 z zegarem 1,9 GHz plus 4 x Cortex-A7 z zegarem 1,3 GHz) i grafika Mali-T628;

Reklama

- 3 GB pamięci RAM;

- aparat 8 Mpix;

- przednia kamerka 2,1 Mpix;

- Wi-Fi w standardzie 802.11ac;

- moduł Bluetooth 4.0;

- dioda IR;

- Android 4.4 KitKat.
 
Oprócz tego wszystkie tablety mają mieć zintegrowany z przyciskiem Home czytnik linii papilarnych, a ich stylistyka będzie najpewniej nawiązywać do Galaxy S5 (chodzi głównie o perforowaną tylną klapkę).
 
To wszystko zapowiada się nad wyraz ciekawie. Warto przypomnieć, że eksperci z DisplayMate stwierdzili niedawno, że Galaxy S5 ma najlepszy wyświetlacz na rynku. Jeśli AMOLED-y z tabletów Galaxy Tab S dorównają mu jakościowo, to będą najlepszymi przenośnymi urządzeniami do oglądania filmów, jakie jestem sobie w stanie wyobrazić. Mam nadzieję, że ich premiera jest tuż za rogiem.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy