Google pracuje nad tabletem Project Tango?

W lutym bieżącego roku Google oficjalnie ogłosiło prace nad urządzeniem o nazwie Project Tango. Będzie to specjalny smartfon działający na Androidzie, który dzięki specjalnym czujnikom, będzie w stanie generować środowiska 3D, a tym samym konstruować szczegółowe mapy otaczającego nas świata. Wygląda na to, że firma chce rozwinąć to rozwiązanie, tworząc dedykowany tablet.

The Wall Street Journal powołując się na anonimowe źródła poinformował, że trwają prace nad 7-calowym tabletem wyposażonym w dwie kamery zamontowane z tyłu urządzenia, które posiadać będą zaawansowane czujniki pozwalające na wygenerowanie szczegółowych obiektów 3D w czasie rzeczywistym. Umożliwi to – podobnie jak w przypadku zapowiadanego wcześniej smartfona – tworzenie dokładnych map w trójwymiarze. 

Raport sugeruje, że Google prześle do deweloperów wersje prototypowe w ilości 4000 sztuk jeszcze w czerwcu bieżącego roku. Wkrótce zatem mogą pojawić się pierwsze aplikacje dedykowane tym urządzeniom. Warto podkreślić, że w czerwcu odbędzie się również konferencja Google I/O, na której zapewne usłyszymy więcej szczegółów w tej sprawie. Wygląd, szczegółowa specyfikacja oraz przybliżona cena tabletu nie zostały póki co ujawnione.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama