HTC zaprezentuje 7-calowy tablet z rysikiem

HTC Flyer, mimo że był urządzeniem bardzo interesującym, nie odniósł sukcesu sprzedażowego. O jego następcy mówi się od jakiegoś czasu. Czy będzie on wolny od błędów poprzednika i okaże się strzałem w dziesiątkę?

Według ostatnich doniesień HTC Flyer 2 (który na pewno ukaże się pod inną nazwą) zostanie wyposażony w 7-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, czterordzeniowy (drugą opcją jest dwurdzeniowy) procesor Snapdragon S4 wykonany w technologii 28 nm, 3 Mpix aparat z tyłu oraz kamerkę do wideorozmów.

Plotkuje się, że obudowa z anodyzowanego aluminium będzie miała grubość 7,1 mm. Pracą ma sterować najnowsza wersja systemu Android, czyli Jelly Bean. Nie wiadomo, czy urządzenie będzie wspierać technologię HTC Scribe. Ale ponieważ to następca Flyera, wydaje się to oczywiste.

HTC musi wypuścić nie tylko dobry tablet, ale również tani. Nie będzie to łatwe, biorąc pod uwagę dostępność Google Nexus 7, który kosztuje tylko 200 dol., a specyfikacją nie ustępuje topowym androidowym tabletom. Pozostaje liczyć na to, że rysik i dodatkowe oprogramowanie przekonają użytkowników.

Reklama

Mam nadzieję, że tajwański producent wyciągnął wnioski i wyeliminował błędy, które pojawiły się w pierwszym Flyerze.

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | HTC | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy