iPad mini 2 z ekranem Retina

​Jeszcze nie milkną echa po rynkowej premierze iPada mini, a już pojawiają się pierwsze spekulacje dotyczące jego następcy. Jak łatwo się domyślać te tyczą się wyświetlacza, którego rozdzielczość jest obecnie przyzwoita, aczkolwiek nie wszystkich zadowala. Nic więc dziwnego, że w sieci już teraz można znaleźć plotki mówiące o tym, że iPad mini 2 zostanie wyposażony w ekran Retina.

Jak donoszą zagraniczne media powołujące się na swoje chińskie źródła, Apple wraz z partnerami - dostawcami komponentów - już rozpoczęli pracę nad kolejną generacją urządzenia. Najbardziej pod uwagę jest brana firma AU Optronics, dostawca wyświetlaczy do iPada mini, która w drugiej połowie 2013 roku ma rozpocząć masową produkcję matryc o przekątnej 7,9 cali i rozdzielczości 2048 x 1546 pikseli (324 ppi).

Dodatkowo zastosowana ma zostać technologia IGZO, która znacząco wpłynie na obniżenie poboru energii, co dla zwykłego użytkownika powinno oznaczać mniejszą "prądożerność" przekładającą się na dłuższy czas pracy urządzenia (taki ekran można znaleźć w tablecie Sharp Aquos Pad SHT21).

Reklama

Zgodnie z dotychczasowym terminarzem wydawania produktów przez Apple, iPad mini 2 powinien pojawić się na rynku dopiero w czwartym kwartale 2013 roku.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPad | Apple | tablet | IGZO | iOS | retina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama