Larry Page obiecuje tanie tablety

Już wkrótce na rynku ma pojawić się jeszcze więcej tanich tabletów z Androidem. Ich zwolennikiem jest sam Larry Page, obecny guru giganta z Mountain View.

Znaczna część osób zainteresowanych tabletami dzieli je na dwie grupy urządzeń: drogie i tanie. Od czasu udostępnienia kodu źródłowego Androida Ice Cream Sandwich ta druga grupa stała się o wiele ciekawsza. Konkurencja na rynku tanich tabletów z Androidem jest coraz większa, co sprawia, że producenci ścigają się między sobą na parametry techniczne i jakość wykonania sprzętu. Potencjał w budżetowych urządzeniach z Androidach dostrzega również Larry Page, CEO Google.

Od dłuższego czasu ceny tabletów z Androidem spadają, a trend ten, jak zauważyli ostatnio Jen-Hsun Huang (CEO Nvidii) i Eldar Murtazin (znany rosyjski guru branży mobilnej), ma się w najbliższej przyszłości utrzymać. Nic więc dziwnego, że Larry Page kibicuje tego typu urządzeniom.

Larry Page stwierdził ostatnio, że dostrzegł wiele budżetowych tabletów z Androidem (czasem nawet z niepełną wersją systemu, bez dostępu do Google Play), które odniosły sukces na rynku. Stwierdził, że segment tanich tabletów jest bardzo istotny i warto się na nim skupić, co oczywiście zamierza zrobić Google.

Reklama

Wypowiedź szefa Google może sugerować, że nadchodzący tablet sygnowany logo internetowego giganta faktycznie będzie należał do budżetowych urządzeń. Trzeba pamiętać, że według dotychczasowych spekulacji Google Nexus Tablet ma kosztować 149 - 249 dolarów, czyli naprawdę niewiele. Ciekawe czy spekulacje te okażą się prawdziwe.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tablet | tablet | Google | Android | Larry Page
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama