Microsoft płaci, Apple przymyka oko

Skoro Apple posiada patent na "płaski, prostokątny komputer", dlaczego nie pozywa wszystkich producentów tabletów? Na przykład Microsoftu, który zamierza w październiku wypuścić swój tablet Surface. Odpowiedź jest prosta - Redmond chcą płacić.

Proces Apple z Samsungiem ukazał kulisy rozgrywek pomiędzy producentami sprzętu. Sprawa jest bardzo prosta - płać, albo przygotuj się na walkę. Okazuje się, że jeszcze przed debiutem tabletu Surface, Microsoft otrzymał podobną ofertę co Samsung. Tylko w odróżnieniu od Koreańczyków, Redmond postanowiło ją przyjąć.

Umowa pomiędzy dwoma gigantami zawiera jednak kilka zastrzeżeń. Po pierwsze żaden z nich nie będzie produkował urządzeń, które będą "klonami" gadżetów drugiej firmy. Czym dokładnie jest "klon" nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że niektórych swoich rozwiązań Apple nie zamierza nikomu licencjonować, ponieważ są "nietykalne".

Pomimo tego Microsoft może być spokojny o los Surface - Apple nie będzie ciągać ich za ten tablet po sądach.

Zupełnie inną rzeczą jest kwestia "klonów". Skoro Apple uważa, że smartfony i tablety Samsunga są podróbkami ich produktów, ponieważ są prostokątne, w jaki sposób może udzielić licencji Microsoftowi na "płaski, prostokątny komputer", który nie jest "klonem" iPada?

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Surface | tablet | Microsoft | Apple | patent | iPad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama