Microsoft wyda Surface RT 2 - znamy specyfikację techniczną

Tablety sygnowane przez Microsoft nie sprzedają się tak dobrze, jak chociażby Nexus 7 od Google. Mimo wszystko gigant z Redmond nie zmienia swojej polityki i w najbliższym czasie uraczy nas kolejną wersją swojego urządzenia - Surface RT 2. Właśnie poznaliśmy specyfikację sprzętową gadżetu.


Surface RT 2 będzie napędzany przez procesor Tegra 4, a na pokładzie znajdziemy również 4 GB (choć mówi się również o wersji z 8 GB) pamięci RAM. 10,6-calowy wyświetlacz będzie działał w rozdzielczości 1080p, oferując obraz w zadowalającej jakości.

Niestety nowy Surface wciąż będzie zasilany przez Windows RT, zaktualizowany do wersji 8.1. Urządzenie zostanie wyposażone w charakterystyczną podpórkę oraz klawiaturę, dzięki czemu tablet będzie można używać również do notowania.

Na dzień dzisiejszy nie znamy ceny urządzenia. Pierwsza wersja była w dniu premiery wyceniona na 500 dolarów, jednak Microsoft całkiem niedawno obniżył sumę do 349 zielonych. Nie sądzę jednak, aby miała ona zostać utrzymana w przypadku nowego Surface’a. Konferencja ujawniająca nowy tablet Microsoftu odbędzie się 23 września.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Surface | Microsoft Surface | tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy