Najwydajniejszy tablet z Androidem wkrótce w Polsce

Fabrycznie taktowanie czterordzeniowego procesora Nvidii z tabletu Google Nexus 7 to 1,3 GHz. A co się stanie, gdy zwiększymy częstotliwość do 2 GHz? Powstanie król benchmarków, który już wkrótce może pojawić się na naszym rynku.

W najpopularniejszym teście Quadrant, Nexus 7 uzyskał zadziwiający wynik 8082 punktów, czyli prawie dwukrotnie wyższy niż Asus Transformer Prime oraz HTC One X. Oczywiście sytuacja byłaby inna, gdyby konkurencja też miała podkręcone układy. Poza tym cudów nie ma - zwiększanie taktowania o ponad 50% rzadko kiedy wychodzi na dobre. I chociaż twórca odpowiednio dostosowanego kernela dał radę uruchomić kilka różnych testów pod rząd, urządzeniu daleko do stabilnej pracy. W praktyce maksymalna częstotliwość bezpieczna do codziennego używania nie przekracza 1,5 GHz. Dlatego rekordy w benchmarkach to sztuka dla sztuki i powinno się je traktować tylko jako ciekawostkę.

Czytając o wszystkich nowościach związanych z Nexusem 7, aż serce się kraje, że ten tablet nie jest dostępny w Polsce. Ale już niedługo to może się zmienić, dzisiaj Google ponownie podsyciło nadzieje wielu fanów Androida.

Pierwsze urządzenie z Androidem Jelly Bean weszło do sprzedaży w Hiszpanii, Niemczech i Francji, tym samym pierwszy raz zwiększając swój zasięg od czasu premiery. Jest to świetna wiadomość z dwóch powodów. Po pierwsze, pojawiają się większe możliwości sprowadzenia tabletu, chociażby zza zachodniej granicy. Poza tym, ta ekspansja świadczy o tym, że Nexus 7 nie ogranicza się wyłącznie do krajów anglojęzycznych i powoli będzie trafiał na nowe rynki.

Reklama

Warto pamiętać, że te trzy kraje niedawno otrzymały dostęp do dwóch ważnych usług Google Play - filmów i książek. Więc prawdopodobnie dopiero aktywowanie dostępu do tych treści w Polsce będzie otwarciem drzwi dla Nexusa.

Kiedy można się tego spodziewać? Nie wiadomo, ale Asus na Facebooku nieraz wspominał o staraniach wprowadzenia tabletu na nasz rynek w 3 lub 4 kwartale tego roku.

Cena w Europie jest stała - Wielka Brytania: 159 funtów za 8 GB lub 199 funtów za 16 GB, a pozostałe kraje odpowiednio 199 euro i 249 euro. U nas koszt zakupu nie powinien być znacząco wyższy.

Michał Brzeziński

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy