Nexus 7 wyprzedany. Nadchodzi Nexus 8?

O kolejnym tablecie sygnowanym przez Google mówi się już od dłuższego czasu. Z aktualnie dostępnych informacji wynika, że sprzęt będzie stworzony przez HTC. W sklepie Google skończyły się właśnie tablety Nexus 7, przez co ich kupno jest niemożliwe. Czyżby był to zwiastun nadchodzącej premiery?

Nexusa 7 zabrakło zarówno w amerykańskim sklepie Google, jak i w brytyjskim. Podobna sytuacja zaistniała z Nexusem 4. Wtedy też producent w niedługim czasie zaprezentował jego następcę - Nexusa 5. Czy i tym razem będzie podobnie?
 
Aktualnie nie wiadomo, czy Nexus 8 będzie następstwem dla obecnie królującego Nexusa 7, czy może Google zdecyduje się sprzedawać obydwa modele równolegle. W końcu będą się one różnić wielkością ekranu o przynajmniej 1 cal. Być może absencja Nexusa 7 jest najzwyklejszym w świecie przypadkiem, a zapasy tabletów zostaną niedługo uzupełnione. Coś jest jednak na rzeczy.
 
Przypomnijmy, iż według wcześniejszych doniesień Nexus 8 ma być wyposażony w 8,9-calowy ekran o rozdzielczości 2048×1440 i będzie oparty na 64-bitowym procesorze Nvidia Tegra K1. Na pokładzie znajdzie się również 2 GB pamięci RAM oraz 16 lub 32 GB przestrzeni na pliki użytkownika.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google Nexus 7

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy