Nokia N1 - fiński tablet z Androidem

Nokia właśnie zaprezentowała swój pierwszy tablet z Androidem. Nokia N1 ma być niedrogim, ale potężnym urządzeniem (około 250 dolarów plus podatek). Zadebiutuje w lutym w Chinach.

Na pierwszy rzut oka N1 to kolejny tablet 4:3 o przekątnej 7,9 cali - na polskim rynku nie brakuje takich urządzeń. Ale trzeba przyznać, że jego specyfikacja odbiega od sprzętu za 450 zł sprzedawanego u nas. N1 ma mieć ekran o rozdzielczości 2048 na 1536 pikseli, 64-bitowy procesor  Z3580 z 4 rdzeniami (2.3 GHz) oraz procesor graficzny PowerVR G6430 i 2GB pamięci RAM. Model, który trafi do sprzedaży ma wbudowana pamięć 32GB oraz baterię o pojemności 5300 mAh. Zainstalowany system? Android 5.0 z nakładką Nokia Z Launcher przygotowaną przez Nokię. Nakładka ma "dostosowywać się do naszych potrzeb" - jak twierdzi producent.

Reklama

Czy N1 w jakikolwiek sposób wyróżnia się na tle innych urządzeń z Androidem, oprócz wspomnianej nakładki?  N1 ma USB Type-C, co oznacza, że oprócz szybszego transferu wreszcie będzie można włożyć urządzenie do portu USB w dowolnym położeniu. Inaczej mówiąc - USB podłączymy zawsze za pierwszym razem. Więcej informacji o USB Type-C do znalezienia tutaj.

N1 ma 6,9 mm grubości i waży 318 gram. Tablet w lutym trafi na rynek chiński, aby potem zadebiutować w kolejnych krajach, także w Europie.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | tablety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama