Nowy niewidzialny system pisania na ekranach dotykowych

Modyfikacji klasycznej klawiatury QWERTY jest co nie miara, ale ASETNIOP to wśród nich prawdziwy rodzynek. Na czym dokładnie polega ten nietypowy system?

Użytkownicy smartfonów korzystają z pełnych klawiatur ekranowych, tzw. QWERTY. Zawierają one zestaw wszystkich liter alfabetu i niektóre znaki przestankowe. Generalnie - każdy producent proponuje inny układ, a niektórzy stosują własne systemy wprowadzania tekstu - np. Swype. ASETNIOP jest tutaj zupełnym wyjątkiem, ponieważ opiera się zaledwie na 10 kolorowych polach.

Pisanie opiera się na akordach, a wiec używaniu kilku palców jednocześnie - co doskonale obrazuje poniższy materiał wideo. To wymaga odrobiny koordynacji i treningu, ale efekt jest bardzo satysfakcjonujący. A dlaczego ktoś miałby rezygnować z klasycznego QWERTY na rzecz ASETNIOP? Otóż posługiwanie się pierwszym z systemów wymaga śledzenia ruchu palców. W innym przypadku zaczynają wkradać się błędy. Użytkownik, który dobrze opanował ASETNIOP, może w ogóle nie patrzeć na dolną część ekranu. Mało tego - może nawet wyłączyć kolorowe pola. Wtedy należy skupić się na tym, które palce powinny opaść w dół, żeby zetknąć się z ekranem. W przypadku klasycznych klawiatur liczy się precyzyjne trafianie w określone znaki.

Reklama

System jest ciekawy, ale ze względu na swój układ sprawdzi się tylko i wyłącznie na dużych ekranach tabletów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aplikacja mobilna | tablet | klawiatura QWERTY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy