Oregon Scientifin MEEP! - tani tablet dla dziecka

W dzisiejszym świecie dzieci już od najmłodszych lat mają dostęp do urządzeń elektronicznych i często chcąc mieć do czynienia z tego typu rozwiązaniami... zabierają je rodzicom. Żeby uniknąć takich sytuacji i ewentualnego uszkodzenia urządzenia, można pomyśleć o kupieniu pociechom tabletu dla dzieci. Jednym z nich jest Oregon Scientifin MEEP!.

Pierwszy raz o tym modelu słyszeliśmy w lutym, jednak wtedy producent nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na jego temat. Po kilku miesiącach sprzęt został na tyle dopracowany, by mógł zostać wprowadzone do sprzedaży. Jego cena to 150 dolarów. Co oferuje?

Parametry techniczne Oregon Scientific MEEP!, jak się możecie domyślać, nie są imponujące. Ale w jego przypadku ważniejszy jest panel kontroli rodzicielskiej i gumowana osłona na tablet, chroniąca go przed możliwymi, niepożądanymi skutkami nieostrożnej zabawy.

7-calowy tablet z ekranem o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, pracuje pod kontrolą nieco zmienionego Androida Ice Cream Sandwich, a jego sercem jest jednordzeniowy procesor ARM Cortex A8 o częstotliwości taktowania 1 GHz z 1 GB RAM. Sprzęt posiada kamerkę, 4 GB pamięci wewnętrznej, port miniUSB, wyjście HDMI, a jego wymiary to 149 x 219 x 25 mm.

Reklama

Oregon Scientific MEEP! jest już dostępny w najpopularniejszych amerykańskich sieciach sklepów, jak np. Targer, Best Buy czy Amazon.

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama