Stephen Elop o nadchodzących tabletach Nokii z Windowsem

Wszystko wskazuje na to, że Nokia już wkrótce zaprezentuje tablet działający pod kontrolą systemu Windows 8.

Minęły już dwa lata od kiedy Nokia postawiła wszystko na jedną kartę i zaczęła korzystać z systemu Windows Phone. Wydaje się zatem, że logiczne byłoby zastosowanie okienek również w tablecie. Okazuje się, że niekoniecznie.

- Chcielibyśmy rozważyć wszystkie opcje. Ważne jest, aby pamiętać, że integracja między urządzeniami jest czymś, czego każdy użytkownik szuka. Gdy myślisz o Lumii 920, która działa pod kontrolą systemu Windows Phone, to posiadanie tabletu z Windowsem lub Xboxa zdaje się być szansą na doświadczenie naprawdę pełnej integracji. Nasze pierwsze spojrzenie rzuciliśmy zatem w stronę Microsoftu. Niemniej jednak nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji - powiedział w wywiadzie dla australijskiej gazety "Financial Review" Stephen Elop, prezes Nokii.

Reklama

Elop podkreślił również, że firma jest bardzo zainteresowana rynkiem tabletów, ale uważnie przygląda się temu, jak radzi sobie tam m.in. Surface. - Na razie nie zapowiadamy jeszcze żadnych tabletów, ale jest to coś, czym jesteśmy poważnie zainteresowani. Uważnie analizujemy to, jak radzi sobie Surface, żeby wyczuć idealny moment na uderzenie w ten segment rynku - dodaje.

Z wypowiedzi Kanadyjczyka można wywnioskować, że jeśli tablet Nokii zadebiutuje na rynku, to prawdopodobnie będzie on pracował pod kontrolą Windowsa 8 lub Windowsa RT. Smuci jednak jego całkowity brak entuzjazmu.

Miron Niurski

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Windows RT | windows 8 | tablet | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy