Tablet Google'a wyprodukuje Asus - to pewne

Podczas tegorocznych targów Computex odbywających się w Tajpej pracownik Asusa miał potwierdzić, że owoc współpracy z Google, jakim będzie tablet z serii Nexus, ujrzymy już pod koniec tego miesiąca, na konferencji Google I/O w San Francisco.

Przypomnijmy, że na pokładzie urządzenia wyprodukowanego przez Asusa znajdą się najprawdopodobniej ekran o przekątnej 7 cali, czterordzeniowy układ NVIDIA Tegra 3 i Android 4.1, pozbawiony jakichkolwiek dodatków producenta. Z racji, że będzie to członek elitarnej rodziny Nexus możemy się też spodziewać, że kompilowanie Androida ze źródeł będzie dla tego urządzenia niezwykle łatwe, co powinno zapewnić mu szerokie wsparcie ze strony niezależnych deweloperów. Na dużą popularność sprzętu ma wpłynąć również jego cena - z dotychczasowych założeń wynika, że ma ona oscylować wokół kwoty 149-199$.

Tablet od Google i Asusa zapowiada się niezwykle interesująco i jesteśmy ciekawi tego, co czeka nas na konferencji Google I/O. Skusilibyście się na urządzenie o takiej specyfikacji, jeżeli jego cena (po doliczeniu podatku) wyniosłaby około 800 zł?

Piotr Andrzejewski

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Asus | tablet | Android Ice Cream Sandwich | Google Nexus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy