Tablety z Windows 8 będą świetnymi czytnikami e-booków?

Już niebawem na rynku zadebiutuje cała gama tabletów z najnowszym wydaniem systemu Windows. Microsoft zapowiada, że urządzenia te będą się świetnie nadawały zarówno do pracy, jak i rozrywki. Czy pomiędzy pakietem biurowym Microsoft Office, a usługą Xbox Games znajdzie się miejsce na wygodny czytnik e-booków?

W kwietniu tego roku świat mobilnych technologii obiegła informacja, że Microsoft zainwestował aż 300 milionów dolarów w Barnes & Noble, a następnie obie firmy stworzyły nową spółkę o nazwie NewCo. Co to oznacza dla nas, użytkowników?

Barnes & Noble jest największą księgarnią online w Stanach Zjednoczonych. W swoich zasobach gromadzi ponad milion pozycji (e-booków, e-czasopism itp.), a także wydaje na rynek serię czytników Nook. Inwestycja Microsoftu wydaje się więc być wyraźnym znakiem, że gigant z Redmond chce zaistnieć na rynku e-czytników.

Na początku tego miesiąca firma Barnes & Noble poinformowała o pierwszych sukcesach rozpoczętego w kwietniu partnerstwa z Microsoftem. W wyniku tego spółka znana wcześniej pod nazwą NewCo przemianowana została na NOOK Media LLC. Dzięki niej obaj partnerzy mają zamiar rozwijać cyfrową dystrybucję książek i magazynów. Dla Barnes & Noble to szansa na spopularyzowanie swoich usług także poza Stanami Zjednoczonymi, a celem Microsoftu jest nawiązanie walki z Amazonem.

Reklama

Szczegóły na temat spółki NOOK Media LLC nie są jeszcze znane. Wiemy już natomiast, że będzie ona odpowiedzialna za wprowadzenie aplikacji Nook do czytania e-książek na urządzeniach z Windows 8. Umożliwi tym samym dostęp do bogatej bazy książek Barnes & Noble, co jest podstawą do konkurowania z Amazonem. Czy dzięki temu użytkownicy porzucą serię urządzeń Kindle, na rzecz tabletów z Windowsem? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy w przeciągu najbliższych kilku lub kilkunastu miesięcy. Pewne jest to, że wymagającym nawet najmocniejsze tablety nie zastąpią czytników z E-Inkami, ale - jak pokazują przykłady Kindle Fire czy iPada - nie każdy chce nosić dwa urządzenia, aby móc czytać książki.

Więcej informacji na temat czytnika dla Windows 8 powinniśmy poznać już 25 października w trakcie oficjalnej premiery systemu.

Tomasz Hamryszak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy