Test MultiPad 4 Diamond 7.85 3G

Bez wątpienia tegorocznym hitem na Pierwszą Komunię będą tablety. Rok temu brakowało dobrych i niedrogich urządzeń tego typu - dzisiaj już takich problemów nie ma. Potwierdzeniem tej tezy jest m.in. MultiPad 4 Diamond 7.85 3G.

MultiPad 4 Diamond 7.85 3G (na rynku dostępna jest także wersja bez modemu 3G - z modułem Wi-Fi) to kolejny tablet z ekranem 7,85-cala o formacie 4:3 HD IPS (1024x768). To rozmiar w sam raz dla osób szukających czegoś większego niż 7 cali. To także dobra propozycja dla dzieci oraz nastolatków - dla nich tablet o przekątnej 10 cali lub więcej mógłby być za duży. Diamond 7.85 sprzedawany jest w zestawie z dobrze prezentującym się etui. Etui w testowanym przez nas model miało kolor biały. Tablet prezentuje się dobrze, bijąc na głowę plastikową konkurencje.  Dostępne są dwie wersje kolorystyczne obudowy - czerń i biel. W obu przypadkach w zestawie znajdziemy skórzane etui pod kolor urządzenia. Przyciski także sprawiają wrażenie solidnych.

Reklama

Specyfikacja

Tablet ma czterordzeniowy procesor Rockchip RK3188 1,6 GHz i układ graficzny Mali 400MP, 1 GB pamięci RAM oraz system Android w wersji 4.2 Jelly Bean. MultiPad korzysta z dodatkowego oprogramowania Prestigo - to dobrze, bo dzięki temu możemy liczyć na aktualizacje. Podobnie jak w wielu niedrogich tabletach - także tutaj nie przetłumaczono wszystkich opcji systemu Android.  Urządzenie ma dwie kamerki - frontową VGA oraz aparat główny 2 Mpix. MultiPad 4 Diamond 7.85 został wyposażony również w 16 lub 32GB wbudowanej pamięci oraz slot kart microSD.

Wspomniana wersja 3G MultiPad 4 Diamond 7.85 z wbudowanym modemem komórkowym, oferujący opcje łączności, zarówno w trybie 2G, która umożliwia wykonywanie połączeń głosowych i wysyłanie wiadomości SMS, jaki i 3G, pozwalającym na transfer danych z prędkością pobierania do 42Mb/s (oczywiście, jeśli pozwoli na to operator).

W praktyce

MultiPad 4 Diamond 7.85 3G bez problemu trafia do grupy niezłych tabletów za rozsądną cenę - znajdziemy tu wszystko to, co oczekujemy od sprzętu za tę cenę. Wydajność jest poprawna, także w grach 3D (4450 punktów w benchmarku Quadrant Standard Edition). Korzystanie z internetu, aplikacji czy oglądanie filmów - wszystko działa dobrze. Po aparatach trudno spodziewać się jakiś rewelacji - wystarczą do wideorozmów (kamerka z przodu). A aparat o rozdzielczości 2 megapikseli - wiadomo, nic specjalnego. Przez okres testowania sprzęt nie zawiesił się ani razu.

Podsumowanie testu


Aktualne ceny MultiPad 4 Diamond 7.85 3G to 799 zł za wersję z modemem i 649 zł za wersję Wi-Fi. Ta druga cena jest odpowiednia do możliwości oraz - co ważne - wykonania całego urządzenia. Wraz z etui - MultiPad 4 Diamond 7.85 3G to niezły pomysł na prezent.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy