Test: Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE - tablet od Samsunga

Czy tablet Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE to dobry wybór? Odpowiedź w naszym teście.

Koreańczycy rozszerzają gamę swoich tabletów o kolejne przekątne. Tym razem mamy do czynienia z urządzeniem średniej wielkości, które idealnie wpasowuje się w najpopularniejszy przedział - od 7 do 10 cali. Oferuje przy tym podstawowe obecnie wyposażenie, z którego korzystamy dzięki systemowi Android.

Obudowa i ekran

Dla tych którzy nie potrafią zadowolić się skrajnymi przekątnymi - 8,9 cala będą idealne. Tablet świetnie leży w dłoniach, a jego gabaryty gwarantują wygodną obsługę. Nie bez znaczenia pozostaje waga. 455 gramów to naprawdę niewiele - szczególnie w omawianym segmencie. Nawet dłuższe posiedzenie z Galaxy Tabem nie zmęczy waszych rąk. Producentowi udało się to osiągnąć dzięki wykorzystaniu lekkich elementów plastikowych.

Reklama

Całość prezentuje się bez zarzutu. Podobnie jest w kwestii wykonania. Grube tworzywo sztuczne pewnie chroni znajdujące się wewnątrz podzespoły.

Przekątna o długości 8,9 cala jest optymalna dla tabletów o prostokątnym kształcie. Rozdzielczość 1280 x 800 to swego rodzaju standard, zapewniający ostrość na poprawnym poziomie. Jakość obrazu oceniam natomiast na 7 w dziesięciostopniowej skali.

Wyposażenie i oprogramowanie

Pod stylową obudową znalazł się dwurdzeniowy układ o taktowaniu 1,5 GHz, wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Oba podzespoły gwarantują obsługę wymagających gier i odtwarzanie filmów w wysokiej jakości. Powinny również zapewnić płynne działanie systemu i aplikacji, ale nienajlepsza optymalizacja systemu skutecznie to uniemożliwia. Temu problemowi poświęcę jeden z dalszych akapitów.

Samsung wyposażył swój tablet w obowiązkowe moduły łączności - WiFi, 3G z HSPA+, odbiornik GPS z A-GPS i wsparcie dla technologii LTE. Ostatni z elementów jest jedną z głównych cech testowanego przez nas urządzenia. We wnętrzu znalazł się ponadto aparat 3,13 Mpix, kamerka do wideorozmów, 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci na dane oraz bateria o pojemności 6100 mAh. Galaxy Tab łagodnie obchodzi się ze zgromadzoną tam energią. Z powodzeniem wystarczy jej na cały dzień intensywnej pracy.

Android 3.2 jest największą wadą tabletu z LTE. Nienajlepsza optymalizacja skutkuje spadkami w płynności działania systemu i aplikacji. Znaczą poprawę przyniesie aktualizacja do wersji 4.0.

W pamięci urządzenia znalazło się dodatkowe oprogramowanie producenta - Social Hub, pakiet biurowy Polaris Office, Music Hub, Mini Apps i Live Pannel.

Podsumowanie

Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE jest bardzo poręcznym, lekkim i mobilnym urządzeniem. Bogate wyposażenie i wydajne podzespoły nie pozwolą się nudzić. Brakuje jedynie nowszej wersji oprogramowania. Producent powinien ją udostępnić w ciągu najbliższych miesięcy. Tę wersję tabletu znajdziecie tylko w ofercie sieci Plus. Jej odpowiednik z 3G kosztuje od 1720 do 2100 zł.

PLUSY:

+ wykonanie i niska masa

+ optymalna przekątna ekranu

+ wsparcie dla LTE

+ długość życia baterii

MINUSY:

- jakość obrazu mogłaby być lepsza

- Android 3.2

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy | tablet | Samsung Galaxy Tab 8.9 | LTE | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy