Toshiba szykuje swój pierwszy tablet z nową Tegrą 4?

​Mimo początkowych informacji o niezbyt dużym zainteresowaniu producentów sprzętu nową Tegrą 4, wygląda na to, że powoli zbliżają się do nas pierwsze urządzenia z tym układem. Po ostatnich doniesieniach na temat smartfona ZTE, wykorzystującego najnowszy procesor Nvidia, niedawno w sieci pojawiły się informacje o nieznanym dotąd tablecie firmy Toshiba, którego sercem również ma być Tegra 4.


Na chwilę obecną dysponujemy jedynie zdjęciami tego urządzenia, lecz możemy z nich wywnioskować, że urządzenie będzie posiadać dziesięciocalowy ekran, wsparcie dla dedykowanej stacji dokującej z klawiaturą, a także porty microHDMI, microUSB, oraz slot na karty pamięci. Całością zarządza Android 4.2.1 Jelly Bean z interfejsem znanym z Nexusa 10, który wciąż nie jest szczególnie popularny wśród producentów tabletów.

Toshiba jak dotąd nie osiągnęła szczególnego sukcesu na rynku urządzeń z Androidem i nie sądzimy, by nadchodzący sprzęt z Tegrą 4 miał to zmienić. Być może jednak jest on w pewien sposób zapowiedzią fali urządzeń różnych producentów wykorzystujących nowy układ Nvidia, choć prawdopodobieństwo na to nie jest zbyt wysokie.

Reklama

Piotr Andrzejewski

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Tegra 4 | Toshiba

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy