Windows 8 dla tabletów - pierwsze materiały wideo

Microsoft, zgodnie z przewidywaniami, zaprezentował na Computex 2011 pierwsze prototypy działające z Windows 8

Microsoft starał się, by Windows 8 (a to podobno tylko kodowa nazwa, która ma się ostatecznie zmienić) był doskonale przystosowany do pracy z dotykowymi ekranami. Ekran główny składa się z serii widżetów, które pozwalają na otwarcie żądanego programu. Ciekawie zapowiada się rozwiązanie multitaskingu - wystarczy przejechać palcem po ekranie od lewej strony do środka, by naszym oczom ukazały się aplikacje działające w tle.

Na uwagę zasługuje jeszcze możliwość podzielenia ekranu na dwie części - tzn. (jak zostało pokazane na poniższym wideo) można oglądać film, jednocześnie przeglądając newsy z RSS-a czy edytować arkusz kalkulacyjny przy jednoczesnym korzystaniu z serwisu mikroblogowego. Dla osób lubiących robić kilka rzeczy na raz (jak np. ja) jest to świetne rozwiązanie.

Kolejna sprawa - przeglądarka internetowa. Wygląda bardzo dopracowanie. U góry pokazuje się pasek z aktualnie otwartymi kartami, pozwalający na szybkie przełączanie się między nimi i ich zamknięcie. Z kolei na dole - pasek adresowy.

Reklama

Na stoisku Microsoftu znajdziemy kilka prototypowych urządzeń z architekturą ARM. Pochodzą od trzech producentów: Foxconn, Wistron i Quanta, a firmami, które dostarczyły układy, są: Qualcomm, Texas Instruments oraz nVidia. Co ciekawe, wśród zaprezentowanych modeli jest także jeden pracujący w oparciu o czterordzeniowy procesor Kal-El (Tegra 3).

Windows 8 - pierwszy materiał wideo:

Niestety, na razie nie wiadomo kiedy na rynku pojawią się pierwsze tablety z Windows 8, ważne jest jednak, że już wiemy, że Microsoft faktycznie coś przygotowuje. A to "coś" zapowiada się naprawdę interesująco!

Katarzyna Pura

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tablet | Microsoft | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy