Wojskowi piloci będą używać tabletów z Windows 8?

Podczas konferencji WPC Microsoft poruszył wiele ciekawych tematów, jednak na szczególną uwagę zasługuje kwestia wykorzystania jego tabletów w sektorze militarnym. Jak się bowiem okazuje, piloci maszyn wojskowych nie mają dostępu do odpowiedniego sprzętu i często korzystają z notatek rozpisanych na... papierze. Czy Surface RT będzie w stanie to zmienić?


W trzecim dniu konferencji WPC Microsoft zaprezentował specjalną wersję tabletu, napędzaną przez Windows 8. Projektem i produkcją tego urządzenia zajęła się firma PaceBlade, która ma swoje siedziby zarówno w Holandii, jak i Stanach Zjednoczonych. Według informacji, gadżet z powodzeniem może zastąpić klasyczny papierowy notatnik, oferując odpowiednio skrojoną wielkość (8 cali) i funkcjonalność, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiednich zabezpieczeń.

W pewnym momencie wystąpienia na scenę wyszedł Erik Cornelisse - były pilot wojskowy i aktualny reprezentant firmy PaceBlade. Opowiedział on, że w przeszłości piloci próbowali zastąpić notatnik iPadem, jednak nie przyniosło to odpowiednich efektów z trzech względów. Po pierwsze iPad był nieporęczny, zbyt duży do kabiny myśliwca, a iPad Mini zbyt mały. Po drugie - oprogramowanie nie pozwalało w łatwy sposób organizować notatek, które są potrzebne pilotom. Trzecia kwestia dotyczyła problemu zabezpieczeń - według Cornelisse iPad nie oferuje odpowiednich standardów (ale tablet z Windows 8 już owszem).

W przyszłości firma PaceBlade chce rozszerzyć wykorzystanie tabletów w innych dziedzinach - w lotnictwie cywilnym, policji, straży pożarnej, medycynie, a także w polityce. Nie wiem tylko, czy znajdując się wysoko nad ziemią chciałbym zobaczyć rozładowaną baterię albo co gorsza - BSOD.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | windows 8 | Microsoft Surface
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy