Wygląd iPada wciąż bez patentu w Rosji

Kilka tygodni temu firma Apple złożyła wniosek patentowy, który miał chronić wygląd serii iPadów. Choć gigant z Cupertino uzyskał akceptację projektu w USA, to na wschodzie sprawa nie wygląda tak optymistycznie - Rosyjska Izba Sporów Patentowych odrzuciła apelację.

Przez ostatnie 2 lata Apple stara się opatentować w Rosji wygląd iPada, czyli tablet z zaokrąglonymi rogami, o płaskiej przedniej powierzchni i okrągłym przyciskiem pod ekranem. Na nieszczęście giganta z Cupertino, RISP uważa że wyszczególnione parametry "odnoszą się do wszystkich współczesnych urządzeń tego typu, również tych tworzonych przez innych producentów, takich jak Asus, Samsung, HTC, PocketBook, Sony, etc.". Izba Sporów Patentowych twierdzi również, że "niewielkie różnice w proporcjach urządzenia, wielkości ekranu czy wyglądzie przycisków nie są wystarczającym czynnikiem wyróżniającym" iPada na tle innych tabletów.

Przypomnijmy, że Rospatent, czyli Rosyjski Urząd Patentowy, odrzucił w kwietniu 2012 r. wniosek złożony przez Apple, uzasadniając swoją decyzję opinią, iż tablet nie posiada charakterystycznych cech, które konsument zauważy na pierwszy rzut oka. To zmusiło firmę do odwołania się do wyższej instancji. Teraz, po ponownej odmowie, Apple ma twardy orzech do zgryzienia. Firma póki co nie wypowiedziała się na temat ewentualnych dalszych prób opatentowania.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPad | tablet | patent | Rosja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy