Reklama

Wyprodukowanie iPada Air kosztuje mniej, niż wcześniejszych modeli

​Serwis AllThingsD opublikował ciekawy raport, z którego możemy się dowiedzieć, że produkcja najnowszego iPada Air jest mniej kosztowna niż poprzednich modeli. W porównaniu do najtańszego modelu iPada trzeciej generacji jest to różnica na poziomie 42 dolarów.

Wyprodukowanie najnowszego iPada Air to koszt od 274 do 361 dolarów, w zależności od wersji. Biorąc pod uwagę tylko najtańszy model, jest to o 42 dolary mniej, niż w przypadku iPada trzeciej generacji, który miał swoją premierę 16 marca 2012 roku. Warto również nadmienić, że Apple sprzedaje najtańszy tablet za 499 dolarów. 

Dlaczego produkcja bardziej zaawansowanego sprzętu, z wyświetlaczem Retina jest tańsza, niż półtora roku temu? W iPad Air droższy jest wyłącznie ekran - cała reszta podzespołów nie zmienia się co roku, nie licząc oczywiście procesora, jednak koszt jego produkcji utrzymuje się na podobnym poziomie. "Odchudzony" design nowego modelu pozwolił również na wykorzystanie mniejszej ilości materiału.

Oczywiście w kalkulacjach tych nie uwzględnia się kosztów opracowywania nowych technologii i ich wdrażania, czy chociażby marketingu, dlatego też wartości te należy traktować wyłącznie poglądowo.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: apple | iPad | iPad Air

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama