Zbliża się koniec tanich tabletów?

Czy tanie tablety wkrótce znikną z rynku? Nieciekawa sytuacja dostawców podzespołów sugeruje, że tak może być w istocie.

Na rynku pojawia się coraz więcej tanich tabletów internetowych, co stawia przed dostawcami części spore wyzwanie. Muszą pracować w pocie czoła, aby realizować zamówienia na czas i wytwarzać ogromne ilości podzespołów. Jakby tego było mało, wisi nad nimi widmo konkurencji i nieustannie spadających cen. Wielcy producenci tną koszty i szukają tańszych alternatyw dla znanych i sprawdzonych rozwiązań.

Aby do sklepów mogły trafiać coraz bardziej atrakcyjne cenowo tablety, producenci nie tylko rezygnują z niektórych funkcji i wysokiej jakości obudów, ale także kupują części od dostawców, którzy zaoferują je na najbardziej atrakcyjnych warunkach. Konkurencja pomiędzy wytwórcami podzespołów dla tabletów, smartfonów, a nawet komputerów jest niezwykle intensywnym zjawiskiem, o którym się nie mówi. Co ciekawe, wygląda na to, że wszyscy biorący udział w wyścigu mają pełne ręce roboty - stosy zamówień rosną jak grzyby po deszczu, w tempie wprost proporcjonalnym do liczby nowych urządzeń debiutujących na rynku.

Reklama

Tworzenie podzespołów jest wielce ryzykownym przedsięwzięciem. Wystarczy jeden wadliwy procesor lub układ, by zatrzymać produkcję, anulować projekty, zacząć wszystko od nowa i wycofać ze sklepów wyposażone weń tablety. Jeżeli zapotrzebowanie wciąż będzie rosnąć, dostawcy mogą zacząć mieć problemy z dostarczaniem części na czas. Przełoży się to na opóźnienia w produkcji, a także mniejsze zyski dla producentów, dystrybutorów i sprzedawców.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy