Będą wydobywać hel-3 na Księżycu? Przełomowy kontrakt na kosmiczny pierwiastek

Futurystyczna baza kosmiczna z zaawansowanymi modułami technologicznymi zbudowana na powierzchni księżyca lub asteroidy, otoczona skalistym, surowym krajobrazem i rozproszonym, sztucznym oświetleniem.
Na Księżycu powstaną kopalnie regolitu w celu pozyskiwania rzadkiego izotopu hel-3? Grafika ilustracyjna.alfazetchronicles123RF/PICSEL

Kopalnie na Księżycu. Chcą na dużą skalę pozyskiwać hel-3

Zobacz również:

Niezwykle cenny hel-3. "Polowanie" na rzadki izotop

Po co im tyle helu-3? Popyt na "kosmiczny pierwiastek" ciągle rośnie

Szklana rurka wypełniona gazem, lekko podświetlona fioletowym światłem, leży na gładkiej powierzchni i tworzy subtelne cienie na tle ciemnego otoczenia.
W ciągu kilku najbliższych lat na Księżycu ma się rozpocząć wydobycie helu-3 na dużą skalę.Alicepublic - Own work, CC BY-SA 4.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/Wikimedia Commons

Pierwsza taka umowa w historii. "Przełomowy moment dla branży kwantowej"

Zobacz również:

“Ludzie będą na Ziemi kupowali rzeczy, które zostały wyprodukowane na orbicie”interiaINTERIA.PL