Co zrobić, aby twoje maile nie wpadały do spamu?

Masz tradycyjną skrzynkę na listy? Wyobraź sobie, że każdego dnia dostajesz dziesiątki listów, których wcale nie chcesz otwierać. Pewnie wszystkie trafiłyby do kosza. Dokładnie tak są traktowane wiadomości e-mail, które są przekierowywane do spamu. Co możesz zrobić, aby twoja wiadomość tam nie wylądowała?

Jeśli prowadzisz własną firmę i z pomocą skrzynki mailowej wysyłasz pilne wiadomości, ważne umowy oraz kluczowe oferty - nie chcesz, aby trafiały do spamu. Klienci będą mieć wrażenie, że nie traktujesz ich poważnie, a to odbije się niekorzystnie na wizerunku twojej firmy. Wszystko to przełoży się na niższą konkurencyjność biznesu i mniejsze zyski.

Jak pisać maile, żeby nie trafiały do spamu?

Jeśli każdego dnia wysyłasz kilkadziesiąt lub więcej maili o tej samej treści do różnych odbiorców, wówczas będą trafiać do spamu i nie ma w tym nic dziwnego. Podobnie dzieje się w sytuacji, gdy twoje wiadomości zawierają podejrzane załączniki, mnóstwo linków oraz grafik.

Reklama

Filtry antyspamowe uruchamiają także konkretne słowa i frazy (np. "kup teraz", "oferta specjalna", "ekskluzywna wyprzedaż", "atrakcyjna promocja", "100 proc. free", "pilne", "to ostatnia szansa na wygraną"), częste używanie caps locka i wykrzykników oraz skrócone adresy URL. O czym więc musisz pamiętać przy pisaniu maili? 

  • nie stosuj słów, które mogą być uznane za spam,
  • unikaj dodawania bardzo dużych załączników,
  • pamiętaj o zachowaniu proporcji między tekstem a grafikami,
  • nie używaj mylących tematów maili oraz nagłówków.

Maile najlepiej konstruować w taki sposób, by odbiorca od razu w nie kliknął. Już samo otworzenie wiadomości wystarczy, by została ona uznana za "chcianą". Najbardziej pożądaną opcją jest natomiast dodanie twojego adresu do kontaktów. 

Wirusy i czarna lista adresatów

Zdarza się, że adres e-mail trafia na listę kontaktów wysyłających spam - nawet wówczas, gdy wysyłasz wiadomości zgodnie z powyższymi wskazówkami. Najczęstszą przyczyną są wirusy i złośliwe oprogramowanie, które wysyłają maile w twoim imieniu. Co robić, gdy maile wpadają do spamu?

  • zgłoś problem do operatora hostingu,
  • przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów i złośliwego oprogramowania,
  • zmień hasła do skrzynek pocztowych. Pamiętaj, że bezpieczne hasło powinno zawierać co najmniej osiem znaków, duże i małe litery oraz cyfry i znaki specjalne (np. $#&^%).

Jak zminimalizować ryzyko trafienia wiadomości do spamu?

Na dostarczenie wiadomości do skrzynki odbiorczej wpływa wiele czynników. To nie tylko jej zawartość (temat, treść i załączniki) oraz niepożądane działanie wirusów, ale również renoma adresu mailowego, reputacja serwera, domeny lub adresu IP.

O ile na sam serwer nie masz większego wpływu, o tyle na wybór domeny już tak. Konfigurując domenę, upewnij się, że jesteś jej właścicielem, cały proces przebiegł prawidłowo, a sama domena cieszy się dobrą reputacją. Wówczas serwer nie będzie miał problemu ze zidentyfikowaniem nadawcy, a wiadomości nie trafią do spamu.

Poczta w domenie - jak skonfigurować?

Pocztę we własnej domenie możesz nabyć w szybki i łatwy sposób poprzez Interia Pakiet dla Firm. To obecnie najtańsze rozwiązanie na rynku, łączące ze sobą prostą stronę www oraz pocztę we własnej domenie. Przez pierwszy rok użytkowania to koszt jedynie 9 zł, a przez kolejne lata - 99 zł. 

Interia Pakiet dla Firm aktywujesz w kilku prostych krokach. Proces w dużej mierze przebiega automatycznie i posiadanie fachowej wiedzy nie jest konieczne. Jak to zrobić? Proste wyjaśnienie znajdziesz w tekście Poczta we własnej domenie w kilku prostych krokach.

Profesjonalna poczta w domenie to nie tylko większa szansa, że wysłane przez ciebie maile dotrą do odbiorcy. To także skuteczny sposób na to, by twoja firma zapisała się w pamięci klientów oraz na podkreślenie własnego profesjonalizmu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pakiet dla firm | poczta w domenie | poczta dla firmy | e-mail
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy