Japończyk poślubił hologram Hatsune Miku, słynnej wirtualnej piosenkarki

Kraj Kwitnącej Wiśni co chwilę zaskakuje nas swoimi kulturowymi dziwactwami, tak bardzo odmiennymi od naszych. Kolejnym z nich jest niezwykły ślub z pogranicza wirtualnej fikcji i rzeczywistości.

35-letni Akihiko Kondo postanowił poślubić swoją największą miłość, wirtualną piosenkarkę Hatsune Miku, która w Japonii cieszy się ogromną popularnością. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nie istnieje ona w rzeczywistości, a jedynie jest cyfrową postacią i głosem wygenerowanym przez sztuczną inteligencję z Crypton Future Media na podstawie syntezy śpiewu wokalistki Saki Fujity.

Miku można zobaczyć i posłuchać na YouTube i Spotify, gra koncerty nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale również na całej planecie, nie dziwi więc fakt, że wielu jej fanów ma marzenie stanąć z nią na ślubnym kobiercu. Chociaż do tej pory nie było to możliwe, Akihiko Kondo postanowił zmienić to zmienić.

Reklama

Wykorzystał on najnowsze zdobycze techniki, wygenerował cyfrowo wirtualną postać swojej luby i wziął ślub z hologramem artystki z pomocą urządzenia od firmy Gatebox. Cała impreza nie była tanim przedsięwzięciem, bo wyniosła go w sumie ponad 60 tysięcy złotych, ale było warto. W końcu jest teraz pierwszym żywym człowiekiem na świecie, który legalnie poślubił fikcyjną wirtualną postać.

W Japonii tego typu pomysły nie są niczym nowym i nikogo nie dziwią, ale w naszej kulturze wielu się to nie mieści w głowach i wywołuje tylko uśmiech politowania. Po japońskich ślubach z robotami i hologramami oraz nadaniu obywatelstwa wirtualnemu chłopcu i kampanii wyborczej sztucznej inteligencji na burmistrza Tokio, teraz na pewno przyjdzie czas na śluby cyborgów, a za kilka dekad na bank będziemy świadkami ceremonii ślubnych zorganizowanych na Księżycu i Marsie.

Akihiko Kondo uważa, że teraz stał się członkiem nowej mniejszości seksualnej w Japonii. Polega ona na życiu w związku małżeńskim z wirtualną postacią. 35-latek zamierza traktować hologram i lalkę Hatsune Miku jak żywą kobietę. Zaplanował już nawet miesiąc poślubny, w ramach którego wybiorą się razem na wycieczkę po kraju. Niestety, jego rodzina nie akceptuje tego związku.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. AsiaOne

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy