Reklama

MSI Creator Z16P – zaczynasz przygodę z tworzeniem gier? Musisz go mieć!

Tak jak wśród samochodów są modele, które są w stanie zwrócić uwagę każdego przechodnia, gdy przejeżdżają, tak wśród laptopów również pojawiają się egzemplarze, przykuwające wzrok bardziej niż inne. Jednym z nich jest właśnie MSI Creator Z16P.

Prezentacja partnera

Tworzenie modeli 3D, edycja wideo, fotografia, projektowanie graficzne, transmitowanie treści czy wizualizacja architektoniczna to działy, które w głównej mierze opierają się na tworzeniu cyfrowych treści kreatywnych. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz pracować w tego typu zawodzie, czy jesteś specjalistą z wieloletnim doświadczeniem, od swojego sprzętu oczekujesz niezawodności. Taką gwarantuje szeroko zakrojona współpraca firm MSI i NVIDIA.

Twoja wizytówka na spotkaniach biznesowych

Producenci laptopów bardzo często decydują się na wzorzystą oprawę swoich urządzeń i na świecącą kolorową klawiaturę. Choć może to interesująca wyglądać w ciemnym pokoju, tak nie sprawdzi się podczas poważnych spotkań biznesowych. Na takie lepiej zabrać laptop MSI Creator Z16P, który utrzymany jest w stonowanej, unikatowej barwie Lunar Gray. Cała obudowa jest minimalistyczna, lecz przyprawiona dużą szczyptą elegancji. Konstrukcja łączy ze sobą zaokrągloną i płynną formę z gładkimi krawędziami. To wynik wykończenia numerycznymi obrabiarkami CNC. 

Reklama

MSI znane jest głównie z produkcji wysokiej jakości sprzętu dla graczy, lecz w przypadku laptopa Creator Z16P skutecznie odchodzi od tego wizerunku. Ich urządzenie można zaliczyć do elitarnej grupy laptopów dla twórców, które łączą w sobie moc, szyk i mobilność. Laptop jest wymiarów 359 × 256 × 19 mm i waży zaledwie 2,39 kg, a jest to przecież 16-calowy egzemplarz.

Widać, że MSI doskonale przemyślało każdy detal i postawiło na innowacyjne rozwiązania. Na panelu obok touchpada znajduje się mały czytnik linii papilarnych, a na wąskiej ramce ekranu można znaleźć sensor rozpoznawania twarzy. Są to niezwykle przydatne opcje dla biznesmenów, którzy chcą dodatkowo zabezpieczyć swoje dokumenty, prezentacje i projekty.

Wydajność, estetyka i niezawodność - to właśnie MSI Creator Z16P

Wygląd jest oczywiście ważny, ale nie wystarczy żeby urządzenie było estetyczne, by nadawało się do pracy przy tworzeniu gier wideo lub projektowania graficznego. Musi jeszcze spełniać najwyższe wymogi wydajnościowe.

W przypadku laptopa MSI Creator Z16P skorzystano z najmocniejszych komponentów dostępnych aktualnie na rynku. Za procesy graficzne odpowiada tu czołowa karta NVIDII dla notebooków - NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti.

Jakby tego było mało urządzenie zostało zaopatrzone w Core i9-12900H, czyli najmocniejszy procesor Intela z rodziny Alder Lake. Całość dopełnia szybka pamięć RAM 2x16 GB w standardzie DDR5-4800 oraz dysk SSD o rozmiarze 2 TB wykorzystujący interfejs PCIe 4.0.

NVIDIA Studio - doskonałe zaplecze dla początkujących i profesjonalistów

MSI Creator Z16P oferuje nie tylko nieskazitelny wygląd i topową wydajność. Produkt jest tak atrakcyjny ze względu na jeszcze jedną, bardzo ważną cechę - szeroko zakrojoną współpracę z firmą NVIDIA. Ich rola nie skończyła się tutaj na udostępnieniu flagowej karty graficznej, lecz sięga o wiele dalej. Wraz z laptopem MSI Creator Z16P dostajemy dostęp do szeregu dobrodziejstw, które oferuje platforma NVIDIA Studio. Warto skorzystać, szczególnie, że zakup urządzenia gwarantuje trzymiesięczny, darmowy dostęp do Adobe Creative Cloud. Nawet jeśli ktoś już korzysta z pakietu to promocja wydłuża ważność aktywnego planu o ten okres.

Nawet najznamienitszy rzemieślnik nie jest w stanie stworzyć arcydzieła bez odpowiednich narzędzi. Właśnie dlatego dostęp do platformy NVIDII jest świetnym startem dla osób, które planują rozpocząć przygodę z pracą przy nowych mediach.

Jednak usługa NVIDIA nie jest przeznaczona wyłącznie dla początkujących grafików, edytorów i twórców gier wideo. Doświadczeni specjaliści również znajdą dla siebie wiele interesujących opcji na platformie. NVIDIA Studio zauważalnie usprawnia proces twórczy i minimalizuje czas oczekiwania. Wiodące w branży procesory graficzne w połączeniu z ich ekskluzywną technologią sterowników wzbogacają kreatywne aplikacje i wnoszą pracę na wyższy poziom wydajności i możliwości.

NVIDIA Studio - akceleracja najpopularniejszych programów kreatywnych

Oferta NVIDIA Studio zawiera akcelerację najpopularniejszych programów do pracy graficznej. Fotografowie znajdą tu najpotrzebniejsze dla siebie aplikacje w postaci Adobe Photoshop i Lightroom, które dzięki układom RTX "Superrozdzielczość" wykorzystują sztuczną inteligencję do skalowania obrazów, zapewniając ich wyższą jakość niż w przypadku tradycyjnych metod.


Dla edytorów wideo kluczowa będzie możliwość akceleracji Adobe Premiere Pro i After Effects oraz konkurencyjnych programów typu Vegas Pro. W przypadku tych aplikacji, skorzystanie z NVIDIA Studio oznacza mniejszy czas oczekiwania niemal na każde działanie. Przyspieszone enkodowanie (NVENC) sprawia, że eksportowanie plików drastycznie zmniejsza czas oczekiwania. Z kolei technologia NVIDIA CUDA sprawia, że można o wiele szybciej edytować wideo w czasie rzeczywistym.

Dla osób zainteresowanych tworzeniem modeli 3D i gier wideo został przygotowany szereg usprawnień programów typu Blender, Unity i Unreal Engine. Układy GPU umożliwiają stosowanie zaawansowanych technik cieniowania, w tym ray tracingu w czasie rzeczywistym, w celu szybszego tworzenia gier i bardziej atrakcyjnej wizualnie grafiki.

Wraz z NVIDIA Studio otrzymujemy dostęp do unikatowych, dedykowanych sterowników, które jeszcze dodatkowo usprawniająedycję, renderowanie i odszumianie. Oprogramowanie zostało stworzone we współpracy z twórcami programów kreatywnych, dlatego też jest doskonale zoptymalizowane do pracy w najpopularniejszych aplikacjach wykorzystywanych przez profesjonalistów.

 

Prezentacja partnera


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy