Huawei P20 - doskonała fotografia nocna

Korzystający ze smartfonów znają tę sytuację - jest późny wieczór, jesteśmy na zewnątrz, chcemy zrobić dobre zdjęcie, ale końcowy efekt to rozmazana i ciemna fotografia. To już przeszłość. Telefon Huawei P20 wie, jak wykonać perfekcyjne zdjęcie nocą.

Aparat fotograficzny stał się jednym z kluczowych elementów decydujących o wyborze smartfona. Dla niektórych - najważniejszą z jego funkcji. Przez lata optyka montowana w aparatach stawała się coraz lepsza, jednak wykonanie dobrego zdjęcia w nocy pozostawało dla telefonów przeszkodą nie do przeskoczenia. Do czasu. Huawei pokonał i tę barierę, a smartfon P20 jest tego dowodem.

Przewaga dzięki sztucznej inteligencji

Huawei P20 może pochwalić się podwójnym aparatem fotograficznym powstałym we współpracy z legendarną marką Leica. Składa się na niego obiektyw o jasności f/1.6 z matrycą RGB o rozdzielczości 12 megapikseli, oraz obiektyw o jasności  f/1.8  z matrycą monochromatyczną o rozdzielczości 20 megapikseli. Aparat w Huaweiu P20 otrzymał aż 102 punkty w rankingu autorstwa prestiżowej grupy DxOMark. To rewelacyjny wynik, ale na tym magia aparatu P20 się nie kończy.

Telefon ma specjalny komponent NPU, pierwszy chip dla smartfonów z mechanizmami sztucznej inteligencji (AI), pomagającym nam wykonywać jeszcze lepsze zdjęcia. Sztuczna inteligencja w P20 rozpozna w czasie rzeczywistym 19 różnych scen i obiektów, automatycznie dobierając odpowiednie ustawienia do wykonywanej fotografii. Więcej o fascynującym aspekcie AI w Huawei P20 można przeczytać w materiale "Huawei P20 - aparat zasilany sztuczną inteligencją". Jednym ze wspominanych trybów jest tryb nocny - to właśnie jemu poświęcimy najwięcej uwagi.

Smartfon do robienia zdjęć nocą

Nie ma się co oszukiwać - robienie zdjęć nocą, przy słabym oświetleniu, jest zmorą nie tylko przeciętnych użytkowników smartfonów. Nawet zawodowi fotografowie mają duży problem z odpowiednim uchwyceniem pożądanego momentu przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Topowe smartfony zwyczajnie nie radzą sobie z oddaniem całości piękna nocnego pejzażu. Zresztą, nie tylko telefony nie są w stanie wyjść zwycięsko z takiego pojedynku, aparaty kompaktowe i lustrzanki często cierpią na taką podobną bolączkę, a finalny efekt to rozmazane, niedoświetlone zdjęcie. Huawei P20 rozwiązuje te problemy.

Huawei dzięki sztucznej inteligencji opracował specjalną technologie robienia zdjęć nocą. Fotografia wykonywana po zajściu Słońca jest wspomagana przez system stabilizacji sztucznej inteligencji. Po automatycznym wyborze trybu nocnego przez telefon, lub jego ręcznemu ustawieniu, fotografia poddawana jest 4 do 6-sekundowej ekspozycji. W tym czasie aparat P20 wykonuje odpowiednią serię zdjęć, błyskawicznie łączonych przez superszybki procesor telefonu w jedną, perfekcyjną nocną fotografię. Efekt potrafi być piorunujący. Zdjęcia nocne wykonane przez P20 są pozbawione rozmyć i smug, tak charakterystycznych dla fotografii wykonywanych wieczorem.

Żaden z najnowszych smartfonów konkurencji nie oferuje podobnego trybu, a wykonane przez konkurencyjne telefony zdjęcia nocne nie dostarczą takiej jakości, co kadry autorstwa P20. Nawet topowe aparaty fotograficzne nie robią nocnych fotografii lepszych od oferowanych przez P20. "Pstrykanie" zdjęć nocą nigdy nie było tak proste, wystarczy wyciągnąć P20 i..., wybrać aparat, i po prostu kliknąć. Zero komplikacji i powtórek. Co więcej, dla fotografów-profesjonalistów przygotowano opcję zmiany ISO oraz jasności obiektywu w trybie nocnym, co tylko potwierdza, że możliwości P20 są praktycznie nieograniczone.

Noc nie jest już straszna

Za sprawą innowacyjnego trybu zdjęć debiut Huawei P20 na stale zapisze się w annałach rozwoju technologii. Dzięki P20 udało się przekroczyć kolejną barierę mobilnej fotografii. Niezależnie od tego, czy chcemy zrobić zdjęcie na wieczornej imprezie nad Wisłą, czy podczas nocnego spaceru po Barcelonie - Huawei P20 sprawi, że w pamięci telefonu zapisze się dokładnie taki kadr, jaki chcemy. Noc została raz na zawsze ujarzmiona przez P20.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy