Tablet, telefon i notebook na komunię

Test: LG Swift L7 II - średnia półka

W Polsce można już kupić drugą generację popularnego smartfona LG – model Swift L7 II. Jak to urządzenie sprawdza się w praktyce i czy warto brać pod uwagę jego zakup?

Wykonanie

Nowy L7 prezentuje się zdecydowanie lepiej od swojego poprzednika. Jest nowocześniejszy, delikatniejszy i bardziej stylowy. Natomiast centralnie umieszczony przycisk "home" został otoczony ramką, która świeci się na różne kolory - np. w celu powiadomienia użytkownika o nieodebranym połączeniu. Taka stylistyka przypadnie do gustu przede wszystkim paniom i trudno nie odnieść wrażenia, że to właśnie dla nich LG zaprojektował nową "Siódemkę".

Sama konstrukcja sprawia wrażenie solidnej i zwartej. Jest przy tym nieznacznie grubsza od poprzedniej odsłony, ale jej kształt oraz wymiary sprawiają, że w dłoni leży pewnie i przyjemnie.

Reklama

Specyfikacja

Największą zaletą nowego smartfona LG jest ekran, a dokładnie 4,3-calowy panel IPS o rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Warto podkreślić, że jego rozmiar został rozsądnie dopasowany do możliwości urządzenia i potrzeb użytkowników. W związku z tym umożliwia wygodne przeglądanie internetu i zdjęć oraz tworzenie wiadomości w pionowym układzie klawiatury. Dzięki matrycy IPS obraz jest jasny, a kolory dobrze odwzorowane.

Swift L7 II został wyposażony w standardowe podzespoły - m.in. dwurdzeniowego Snapdragona S4 1 GHz oraz 768 MB pamięci RAM, które dobrze radzą sobie z obsługą systemu, interfejsu i aplikacji. Dzięki nim smartfon działa płynnie, a delikatne przycięcia zdarzają się stosunkowo rzadko. W bardziej wymagający gry można pograć, ale nie działają one tak płynnie, jak na lepiej wyposażonych telefonach.

Ważnym elementem testowanego smartfona jest bateria o pojemności 2460 mAh. Dzięki niej urządzenie trzeba ładować raz na dwa dni - przy standardowym korzystaniu z funkcji.

Zdecydowanie gorzej wypada aparat. Dzięki 8 Mpix matrycy zrobimy tylko poprawne zdjęcia i niestety nie najlepsze materiały wideo. Jednak dla wielu osób taka jakość będzie wystarczająca, szczególnie jeśli telefon stanowi tylko uzupełnienie aparatu fotograficznego.

Oprogramowanie

Firma LG oddała swoje urządzenie pod kontrolę systemu Android w wersji 4.1. Jak już wspomniałem - działa on poprawnie, ale producent nic nie wspomina o aktualizacji do nowszej wersji. Warto mieć na uwadze, że koreański producent instaluje w swoich telefonach autorską nakładkę, która całkowicie zmienia wygląd systemu, ale i dodaje kilka praktycznych rozwiązań.

Jednym z nich jest Quick Memo, czyli aplikacja pozwalająca użytkownikom pisać, rysować lub robić notatki bezpośrednio na zrzutach z ekranu. Kolejnym udogodnieniem jest przycisk Quick Button umieszczony na lewej krawędzi obudowy. Umożliwia on szybkie uruchomienie ulubionych funkcji i aplikacji bez konieczności wychodzenia z menu telefonu.

Podsumowanie

LG Swift L7 II to ładny, dobrze wykonany i przyzwoicie wyposażony smartfon. Jednak jego największymi zaletami są cena oraz ekran. Dlaczego? Otóż testowany przez nas Swift jest prawdopodobnie najtańszym (z markowych) smartfonem z dobrym ekranem o przekątnej 4,3 cala. W sklepie trzeba za niego zapłacić ok. 760 zł, a u operatora powinien być dostępny za złotówkę przy umowie z abonamentem w granicach 60 zł/miesiąc.

LG Swift L7 II - specyfikacja

System operacyjny  Android 4.1
Procesor  dwurdzeniowy Snapdragon S4 1GHz
RAM  768 MB
Ekran   4,3 cala, 800x480 pikseli
Kamera  8 Mpix
Transmisja danych GSM/EDGE, UMTS 1, UMTS 2: WCDMA, HSDPA                                 
Pamięć  4 GB
Wymiary  121.5 x 66.6 x 9.7 mm
Bateria 2460 mAh
Waga 118 g
Cena  Około 760 zł
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Android | test
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy