Nowa linia kolejowa w Polsce? Wraca pomysł sprzed II wojny światowej

Nowoczesny pociąg pasażerski na stacji Wisła Głębce obok budynku dworca i górskiego krajobrazu.
Linia kolejowa nr 191 kończy się stacją Wisła Głębce. Mieszkańcy rejonu apelują o połączenie Wisła-Zwardoń.Phil Richards from London, UK, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia CommonsWikimedia Commons

W skrócie

  • Trasa kolejowa Wisła-Istebna-Koniaków-Zwardoń została ponownie poddana dyskusji jako możliwy projekt infrastrukturalny w południowej części Polski.
  • Ministerstwo Infrastruktury informuje, że projekt dotyczący linii kolejowej nr 191 nie został ujęty w żadnych planach do 2030 roku.
  • Mieszkańcy Beskidów przygotowali petycję w sprawie budowy połączenia kolejowego, wskazując na wykluczenie komunikacyjne oraz korzyści dla dostępności i turystyki.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Budowa połączenia kolejowego Wisła-Zwardoń

Zobacz również:

Linia kolejowa Wisła-Istebna-Koniaków-Zwardoń. Co na to resort?

Linia kolejowa przez Kubalonkę. Petycja mieszkańców Beskidów

Zobacz również:

Po co ten pośpiech? Wyścig ślimaków promuje spokojne tempo życia © 2026 Associated Press