Reklama

Abonament z grami: ukryte perełki i kultowe klasyki

Wszyscy przyzwyczailiśmy się już do luksusu oferowanego przez serwisy streamingowe. Dostępność rozrywki na zawołanie, brak konieczności przechowywania płyt z filmami czy muzyką, pewne i legalne źródło gwarantujące wysoką jakość – to tylko niektóre z zalet takich usług. Jednak nie tylko film i muzyka dostępne są na abonament. Z tego typu rozwiązania mogą skorzystać także gracze, którzy na platformach znajdą nie tyko najgorętsze hity ostatnich tygodni, ale i kultowe klasyki.

Koszty związane z graniem mogą przyprawić o ból głowy - wiedzą o tym zarówno sami gracze, jak i rodzice młodych fanów wirtualnych rozgrywek. O ile konsola czy PC dla gracza to jednorazowy większy wydatek, o tyle zakup kolejnych tytułów to stała pozycja w budżecie. Pudełkowe nowości potrafią kosztować nawet powyżej 300 złotych. Alternatywą pozwalającą zachować stabilne finanse jest abonament na gry. Takie rozwiązanie, podobne do najpopularniejszych serwisów streamingowych, oferuje użytkownikom Microsoft. W ramach pakietu Xbox All Access, dostępnego w Media Expert, dostajemy do dyspozycji nowoczesną konsolę oraz dostęp do biblioteki Game Pass Ultimate, gdzie znajdziemy ponad 300 gier (w tym katalogu EA Play oraz gier od Xbox Game Studios). Koszty? Wszystko zależy od wybranego planu oraz sprzętu. W przypadku konsoli Xbox Series S, umożliwiającej stworzenie prawdziwego centrum domowej rozrywki, będzie to 109 zł miesięcznie bez żadnej dodatkowej opłaty początkowej.

Reklama

Przekonuje cię cena, ale martwisz się czy będziesz miał w co zagrać? Oto kilka ukrytych perełek oraz kultowych klasyków, do których zyskasz dostęp dzięki usłudze.

Powrót do przeszłości

"Minecraft" to klasyk dla fanów gier survivalowych i prawdziwy fenomen wśród najmłodszych graczy. Otwarty świat daje użytkownikom możliwość nieograniczonego tworzenia budowli, ale i niszczenia konstrukcji składających się z bloków. W trybie przetrwania gracze mogą także walczyć o żywność oraz budulce potrzebne do tworzenia kolejnych budowli.  Wydaje ci się, że to całkiem nowa gra? Testowa wersja "Minecrafta" została wydana w 2009 roku, a dwa lata później (2011) wydano ją w wersji na komputery PC. Dla młodszego pokolenia to prawdziwy klasyk!

Nostalgiczne powroty do czasów gimnazjum zapewniają także kultowe już "The SIMS 4". Dla przypomnienia - głównym zadaniem graczy jest sterowaniem życiem wirtualnych postaci. Tym, którym znowu wydaje się, że pierwsza wersja była nie tak dawno, przypominamy, że gra dostępna jest na rynku od 2000 roku. W czwartej odsłonie postaci zyskały m.in. możliwość przeżywania emocji, które wpływają na rozwój postaci.

Pośród kultowych pozycji nie może zabraknąć także ulubionej pozycji fanów piłki nożnej, czyli "FIFA 20" (dostępne są także wcześniejsze odsłony serii), a także takich klasyków jak "Final Fantasy", "Battlefield" czy (ogromnie popularny w Polsce i na świecie) "Wiedźmin 3: Dziki Gon".

To warto zobaczyć

Pośród premier oraz pozycji uznawanych za kultowe znajdziemy gry, które można nazwać prawdziwymi perłami. Tak jest choćby z "Ori and the Will of the Wisps", drugą częścią platformówki z wyjątkową grafiką, uznawaną przez wielu za jedną z najpiękniejszych gier dostępnych na rynku. Warto także zerknąć na "Overcooked 2", które zapewni rozrywkę całej grupie osób. Prosta fabuła polegająca na przygotowywaniu i wydawania posiłków została przez twórców uatrakcyjniona do granic możliwości, postaci muszą bowiem gotować w ekstremalnych warunkach (m.in. na tratwie).

Te oraz wiele innych propozycji wartych odkrycia, jak choćby "Forza Horizon 4" (efektowne wyścigi samochodowe w otwartym świecie), "Star Wars Jedi Upadły Zakon" (zbiegły Jedi walczy o przetrwanie) czy "Rocket League" (przy pomocy auta wyścigowego gracz próbuje trafić do bramki przeciwnika jak w piłce nożnej) są dostępne w usłudze Game Pass Ultimate. Dzięki "gamingowemu Netfliksowi" zyskujesz możliwość korzystania z różnych tytułów tak długo, jak opłacasz abonament. Dodatkowo nie musisz martwić się kosztami zakupu kolejnych pozycji - jeśli jedna okaże się nietrafiona, po prostu przechodzisz do kolejnej. W zestawie z konsolą Xbox Series S to jeden z najbardziej korzystnych cenowo sposobów na stworzenie centrum domowej rozrywki dla całej rodziny.

Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama