Jak kupować garnitur

Nawet jeśli na co dzień wolisz sportowe rzeczy, kupno garnituru cię nie ominie. To jeden z obowiązkowych elementów męskiej szafy.

Jeżeli w sklepie podczas przymierzania wpadasz w panikę, bo nie wiesz, od czego zaczać, przeczytaj uważnie rady naszego eksperta.

Rafał Czapul, który od 3 lat jest projektantem Vistuli, zna wszystkie reguły, którymi powinien kierować się dobrze ubrany facet.

1. Zacznij od rozmiaru. Najlepszy garnitur, źle dopasowany, wygląda żałośnie. Większość mężczyzn nosi za szerokie marynarki i za długie spodnie. Najmodniejsze marynarki są teraz zapinane na dwa guziki i mają szerokie klapy.

2. Marynarka ma leżeć gładko. Jeżeli na plecach tworzą się poprzeczne fałdy, oznacza to, że jest za ciasna, podłużne - za szeroka. Po opuszczeniu ręki mankiet koszuli powinien zakrywać nadgarstek.

Reklama

3. Koniec rękawa marynarki powinien być na tyle długi, by wystawało spod niego ok.1-1,5 cm mankietu koszuli. Dobre marynarki można poznać m.in. po tym, że guziki przy mankietach nie są atrapą. Najniższy zawsze zostawiaj rozpięty.

4. Pamiętaj, że dobra koszula uzyskuje właściwy rozmiar po trzech praniach. Dlatego koszule renomowanych firm mają sztucznie zaniżona numerację. Krawędź kołnierzyka koszuli powinna zawsze być schowana pod marynarką.

5. Aby dopasować długość spodni, trzeba stanąć przed lustrem: z przodu na nogawce powinno się tworzyć jedno załamanie, a tył nogawki ma być prosty i opierać się na obcasie buta.

6. Krawat zawiąż tak, by jego koniec maksymalnie sięgał sprzączki paska. Pamiętaj, że przy siadaniu krawat się optycznie wydłuża.

Men's Health
Dowiedz się więcej na temat: garnitur
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy