​Valentino Uomo Noir Absolu

Drewno sandałowe, cynamon, pieprz i woal kadzidła nadają kompozycji Valentino Uomo Noir Absolu tajemniczy charakter i czynią z niej wymowną interpretację.

Główne składniki Valentino Uomo Noir Absolu:

Pieprz czarny - Madagaskar

Nazywany "królem przypraw" i "czarnym złotem". Przybiera postać pnącza z kwiatami zebranymi w kłosy; jego drobne owoce po wysuszeniu noszą nazwę ziaren pieprzu. Aromat pozyskuje się z dojrzałych owoców w procesie destylacji parowej. Nuty zapachowe: ostra, intensywna, korzenna, pobudzająca. Zaczęto nim handlować w roku 642, po upadku podbitej przez muzułmanów Aleksandrii. Ziarnom pieprzu przypisywano magiczną moc i umieszczano je w sarkofagach faraonów. Rzymianie stosowali tę wyborną przyprawę podczas cesarskich uczt. Kiedy Rzym zdobyli Wizygoci, ich król Alaryk I zażądał, by ziarna pieprzu weszły w skład okupu.

Reklama

Sandałowiec - Australia

Pochodzi z tropików Azji. Ze względu na wysoką wartość olejek z sandałowca nazywany bywa płynnym złotem. Aromat pozyskuje się z wysuszonych, sproszkowanych korzeni i drewna sandałowca w procesie destylacji parowej. Nuty zapachowe: drzewna, słodka, pudrowa, łagodna, mleczna. Intrygująca roślina: drzewo sandałowe jest symbolem tajemnicy. Olejek wchodził w skład mikstury do balsamowania, stosowanej w świątyniach bóstwa Sziwy. Woń sandałowca odstrasza owady, dlatego budowano z niego świątynie, rzeźbiono figurki bóstw, wyrabiano szkatułki i rozmaite przedmioty. Zapach dymu poprawia samopoczucie i sprzyja medytacji.

Cynamon - Madagaskar

Znany i stosowany od 5 tys. lat. Wysuszoną korę cynamonowca poddaje się destylacji parowej. Nuty zapachowe: świeże owocowe nuty głowy, które przechodzą w korzenny, pudrowy, słodki aromat kory.  Pilnie strzeżony skarb: mogli go dotykać wyłącznie przedstawiciele kasty Salagama, a śmiałków, którzy sprzeciwili się tej zasadzie, karano śmiercią. Ulubiona przyprawa: w XVI wieku we Francji cynamon wchodził w skład ponad połowy przepisów kulinarnych. "Kupcy nazwali korę tego drzewa Cin-a-momum, co znaczy: chińskie drewno, które pięknie pachnie.

Kadzidło - Afryka Wschodnia

Żywica kadzidłowca, nazywana również olibanum. Ceniona przez bogów, miłowana przez ludzi. Żywicę kadzidłowca indyjskiego poddaje się destylacji parowej. Nuty zapachowe: korzenna, drzewna, żywiczna, balsamiczna - przywodzą na myśl kościół. Boskie konotacje: w języku starożytnych Egipcjan słowo, którym nazywano kadzidło, znaczyło "nadający boską moc". Cenniejsze niż złoto: dzięki szlakowi kadzidlanemu wzbogaciło się wiele królestw arabskich. Boskie smugi dymu: w starożytnym Egipcie kadzidło wchodziło w skład kyphi - mieszanek, które podczas spalania wydzielały aromatyczny dym. Kadzidło ma najznamienitszą historię spośród wszystkich wonności.

Irys - Włochy

Pochodzi z Dalekiego Wschodu. W języku greckim nazwa kwiatu odnosi się do aureoli otaczającej źródło światła. Olejek irysowy pozyskuje się z suszonego kłącza rośliny. Nuty zapachowe: pudrowa, czekoladowa, o wytwornie kwiatowej głębi. Posłanka bogów: w mitologii greckiej bogini Iris przekazywała ludziom polecenia bogów. Krążąc między Olimpem a Ziemią, rozpinała niebiański most - tęczę. Królewski symbol: we Francji stylizowany kwiat irysa stanowi figurę heraldyczną o nazwie fleur-de-lys. Piękno: nazwa rośliny - irys - utrwaliła się w XIII w. i nawiązuje do barwnych płatków oraz świetlistej urody jej kwiatów.

Wyworny flakon

Valentino Uomo Noir Absolu prezentuje się pięknie w hebanowym flakonie o fakturze ćwieków, które symbolizują prowokacyjny czar. Design flakonu nawiązuje do kształtu klasycznego flakonu Valentino Uomo. Opakowanie zewnętrzne ma kolor czarny. Zdobią je lśniące złote plakietki.

Ceny: EDP 100 ml - 579 zł; EDP 50 ml - 425 zł.

Styl.pl/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy