HTC

Czwartek, 2 listopada 2023 (14:21) Aktualizacja Poniedziałek, 18 grudnia 2023 (13:44)
HTC (High Tech Computer Corporation) to tajwańska firma technologiczna, założona w 1997 roku, znana głównie z produkcji smartfonów i urządzeń wirtualnej rzeczywistości. W początkowych latach działalności, HTC koncentrowało się na produkcji telefonów na zlecenie innych firm, ale z czasem zaczęło tworzyć i sprzedawać urządzenia pod własną marką. Firma zyskała międzynarodowe uznanie dzięki innowacyjnym smartfonom, szczególnie w okresie, gdy Android zaczął zdobywać popularność. Obecnie HTC jest również aktywne w segmencie technologii wirtualnej rzeczywistości, oferując zaawansowane zestawy VR, takie jak seria HTC Vive, które są popularne wśród entuzjastów gier i profesjonalistów zajmujących się VR.
HTC - najważniejsze informacje
HTC oprócz smartfonów rozwija Vive - linię zaawansowanych zestawów do wirtualnej rzeczywistości (VR) /materiały prasowe

HTC - najważniejsze informacje

 • Rok założenia:

  1997

 • Produkty:

HTC jest firmą, która powstała w 1997 roku pod nazwą High Tech Computer Corporation. Jej założycielami są Cher Wang i Petera Chou. Jest to jeden z największym producentów smartfonów na świecie. Urządzenia wyposażone są w system Android. W Polsce przez wiele lat były one oferowane w ofercie abonamentowej T-Mobile. HTC znany jest także jako producent sprzętu Qtek.

Co produkuje HTC?

HTC to firma znana z produkcji smartfonów. Zasłynęła z rozsuwanych wariantów – były to m.in. serie HTC Touch i HTC Dream. Wśród nowszych modeli cieszących się szczególnym uznaniem użytkowników znajdują się produkty z serii HTC Desire, HTC Wildfire czy HTC A.

Poza telefonami popularnością cieszy się HTC 5G Hub. Umożliwia on stworzenie domowego centrum rozrywki.

Na uwagę zasługują także akcesoria do smartfonów. Są to m.in. słuchawki HTC True Wireless i HTC Earbuds, ładowarka bezprzewodowa HTC Wireless Charger, kable, adaptery i case'y na telefony.

Na polskim rynku w 2023 roku HTC oferuje: 
 • smartfony: seria U i seria Desire
 • HTC 5G Hub
 • słuchawki bezprzewodowe Earbuds
 • Vive - linię zaawansowanych zestawów do wirtualnej rzeczywistości (VR)

HTC - Wiadomości

HTC - Wideo

 • HTC One M8 vs karabin snajperski

  Piątek, 23 maja 2014 (13:48)
  Popularne gadżety stały się celem również dla pasjonatów broni palnej. W powyższym materiale wideo HTC One M8 został trafiony z pomocą systemu automatycznego namierzania celu.
 • HTC One max - polska reklama

  Środa, 4 grudnia 2013 (07:32)
  HTC opublikował pierwszy polski spot reklamowy swojego 6-calowego smartfona One Max.
 • HTC One - światowa premiera w Londynie

  Środa, 20 lutego 2013 (08:22)
  HTC One - krótki materiał wideo przedstawiajacy możliwości nowego smartfona tajwańskiej firmy