Loty Google

Wtorek, 12 września 2023 (10:36) Aktualizacja Wtorek, 12 września 2023 (12:29)
Loty Google to internetowa usługa wyszukiwania połączeń lotniczych, która ułatwia zakup biletów na samolot. Została uruchomiona w 2011 roku po wykupie ITA Software przez Google'a. Obecnie Loty Google są częścią Google Podróże.
Loty Google - najważniejsze informacje
Loty Google to wyszukiwarka, która pomoże znaleźć nam tanie bilety na samolot. /123rf.com /123RF/PICSEL

Loty Google - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rodzaj/Typ:

    serwis internetowy, wyszukiwarka, usługa

  • Rok uruchomienia produkcji:

    2011

Loty Google to wyszukiwarka połączeń lotniczych, która powstała w 2011 roku po przejęciu przez giganta z Doliny Krzemowej firmy ITA Software.

Początkowo Loty Google były dostępne wyłącznie na rynku amerykańskim. Od 2014 roku korzystanie z usługi jest możliwe w Polsce. 

Wyszukiwarka lotów Google pozwala uwzględnić m.in. kierunek, przewoźnika, datę wylotu i przylotu, liczbę przesiadek, ceny czy czas podróży. Wyszukuje najlepsze połączenia. Działa również jak porównywarka. 

Loty Google wyszukują połączenia realizowane przez wielu przewoźników, w tym tych najpopularniejszych w Polsce: Ryanair, Wizz Air, PLL LOT czy Lufthansy.

Loty Google są dziś częścią Google Podróże. Dzięki temu w jednym miejscu możemy zaplanować całą podróż: od zakupu biletu lotniczego, przez wyszukanie noclegu czy wynajęcie samochodu. 

Jak wyszukać najtańsze bilety w Lotach Google?

W tym celu warto pominąć docelowe miejsce podróży. Dzięki temu Loty Google wskażą najkorzystniejsze cenowo oferty, które są obecnie dostępne. Osoby, które chcą udać się w konkretne miejsce, powinny również zwiększyć zakres dat. W ten sposób algorytm będzie miał większy zakres do przeszukania i wskaże najkorzystniejsze połączenia pod kątem ceny. 

Przesiadki obniżają cenę w Lotach Google

Loty bezpośrednie cenione są przede wszystkim za wygodę podróżowania. Jednak to dzięki przesiadkom na wybranej trasie możliwe jest zaoszczędzenie nawet do 25 procent ceny. Podróż się wydłuża, ale  pozwala zaoszczędzić pieniądze. 

Loty Google - Wiadomości