Telefon POCO

Środa, 17 stycznia 2024 (13:34) Aktualizacja Czwartek, 28 marca 2024 (14:03)
Telefon POCO, często kojarzony z marką Xiaomi, to linia smartfonów znana z wysokiej jakości urządzeń w przystępnych cenach. Marka POCO, początkowo będąca submarką Xiaomi, zyskała popularność dzięki modelowi POCO F1, który zadebiutował jako „pogromca flagowców” ze względu na imponującą dane techniczne i konkurencyjną cenę.
Telefon POCO - najważniejsze informacje
Telefon POCO M4 Pro 5G. /materiały prasowe

Telefon POCO - najważniejsze informacje

Charakterystyczną cechą telefonów POCO jestich skupienie na wydajności i wartości. Są one często wyposażone w zaawansowane procesory, duże ilości pamięci RAM i przechowywania, a także mają dobrej jakości ekrany i systemy kamer. Mimo tych zalet, telefony te są zazwyczaj znacznie tańsze niż porównywalne urządzenia od innych głównych producentów.
 
W kolejnych latach POCO kontynuowało rozwijanie swojej oferty, wprowadzając modele telefonów dostosowane do różnych segmentów rynku. Od budżetowych POCO po smartfony bardziej zaawansowane technicznie. Każdy model ma na celu zaoferowanie użytkownikom najnowszych technologii po przystępnej cenie, co jest kluczowym elementem strategii marki. 

POCO stało się popularne wśród entuzjastów technologii i osób szukających wydajnych, ale niedrogich smartfonów.
 
Marka POCO, chociaż jest niezależna, nadalutrzymuje bliskie związki z Xiaomi, korzystając z ich sieci dystrybucyjnych itechnologii. To pozwala POCO na oferowanie urządzeń wysokiej jakości, które sądostępne globalnie.

Telefon POCO - serie i modele

Pierwszym urządzeniem, które wyróżniło POCO na rynku, był POCO F1, znany jako „pogromca flagowców”. Urządzenie to oferowało topowe komponenty, takie jak zaawansowany procesor i dużą pamięć RAM, po znacznie niższej cenie niż konkurencyjne flagowce, czyli topowe modele innych marek. Telefon POCO F1 zdobył popularność dzięki swojej niezwykłej wydajności, solidnej baterii i wysokiej jakości ekranowi, stając się symbolem filozofii marki: oferowania wysokiej jakości technologii po dostępnej cenie.
 
Po sukcesie POCO F1 marka rozszerzyła swoją ofertę, wprowadzając różne serie urządzeń, każda z nich adresowana do innych segmentów rynku. Seria POCO X koncentruje się na zapewnieniu doskonałego doświadczenia multimedialnego z akcentem na wysokiej jakości ekrany i zaawansowane możliwości fotograficzne, jednocześnie utrzymując przystępną cenę. 

Z kolei seria POCO M kieruje się głównie do segmentu budżetowego, oferując urządzenia z dobrymi specyfikacjami w jeszcze niższych cenach, czyniąc je dostępnymi dla szerszego grona odbiorców.
 
Oprócz tych serii, POCO wprowadziło również modele takie jak POCO C, które są jeszcze tańsze, ale nadal oferują zadowalającą wydajność i funkcje dla codziennego użytkowania. Każda seria telefonów POCO jest projektowana z myślą o różnych potrzebach i preferencjach użytkowników, co pozwala marce na dotarcie do szerokiego spektrum klientów, od entuzjastów technologii po osoby szukające solidnego, ale niedrogiego smartfona na co dzień.

Innowacje w telefonach POCO

Telefony POCO często wprowadzają innowacje, takie jak zaawansowane systemy chłodzenia, wysokiej klasy procesory i imponujące systemy kamer, które są rzadko spotykane w takich przedziałach cenowych. Dzięki swojemu naciskowi na wydajność i wartość, telefony POCO zdobyły popularność wśród entuzjastów technologii i graczy, którzy szukają wydajnych urządzeń bez konieczności wydawania dużych pieniędzy.
 
Jako że POCO początkowo było submarką Xiaomi, wiele z jego wczesnych produktów było krytykowanych za zbytnie podobieństwo do urządzeń Xiaomi. Niektóre modele POCO były postrzegane jako rebrandowane wersje istniejących smartfonów Xiaomi, co wywołało dyskusje o oryginalności i samodzielności marki POCO.

Telefon POCO - Wiadomości

 • 5 smartfonów, które warto kupić na wyprzedaży w Black Friday 2022

  5 smartfonów, które warto kupić na wyprzedaży w Black Friday 2022

  Wtorek, 15 listopada 2022 (12:42)
  Black Friday 2022 coraz bliżej. Coroczne święto promocji jest okazją do zakupu nowych gadżetów. Już teraz warto się rozejrzeć i poszukać interesujących rzeczy. Może przyda ci się nowy...
 • POCO M5 i POCO M5s to przyjemne średniaki

  POCO M5 i POCO M5s to przyjemne średniaki

  Wtorek, 6 września 2022 (13:06)
  05.09.2022 odbyła się konferencja, na której submarka Xiaomi, czyli POCO, pokazała dwa najnowsze smartfony. Zarówno POCO M5, jak i POCO M5s okazują się ciekawą propozycją telefonów w tym...
 • POCO M5 i M5s tuż tuż. Jakie będą nowe smartfony od Xiaomi?

  POCO M5 i M5s tuż tuż. Jakie będą nowe smartfony od Xiaomi?

  Wtorek, 30 sierpnia 2022 (16:39)
  Druga połowa roku jest bogata we wszelkie premiery technologicznych gigantów. Teraz zbliża się kolejna konferencja. Tym razem Xiaomi pokaże dwa nowe urządzenia.
 • Reklama
 • MIUI 13 – te smartfony Xiaomi dostaną aktualizację

  MIUI 13 – te smartfony Xiaomi dostaną aktualizację

  Wtorek, 30 listopada 2021 (15:12)
  MIUI 13 jest docelowo przeznaczone na smartfony z Androidem 12, lecz Xiaomi testuje również nową wersję nakładki na urządzenia z poprzednim systemem Google. W kodzie źródłowym OS...
 • POCO M4 Pro 5G – seria wydajnych smartfonów została jeszcze bardziej podkręcona

  POCO M4 Pro 5G – seria wydajnych smartfonów została jeszcze bardziej podkręcona

  Wtorek, 9 listopada 2021 (14:02)
  POCO ponownie celuje w średnią półkę cenową smartfonów. Firma właśnie zaprezentowała POCO M4 Pro 5G, który jest jeszcze wydajniejszy niż poprzednie smartfony producenta, lecz nadal...
 • Black Friday 2021. Smartfony w promocji, na które warto zwrócić uwagę

  Black Friday 2021. Smartfony w promocji, na które warto zwrócić uwagę

  Niedziela, 7 listopada 2021 (11:00)
  Black Friday 2021 zbliża się wielkimi krokami. 26 listopada można się spodziewać dużej obniżki cen elektroniki. To duża szansa na zakup dobrego smartfona w dużo niższej cenie. Trzeba...
 • Reklama
 • Xiaomi Poco M3 Pro 5G 64 GB na wyłączność w Plusie

  Xiaomi Poco M3 Pro 5G 64 GB na wyłączność w Plusie

  Poniedziałek, 31 maja 2021 (12:17)
  ​1 czerwca w ofercie Plusa pojawi się najnowszy model Xiaomi wspierający najszybsze i największe zasięgowo 5G w Polsce - Poco M3 Pro 5G 64 GB. Smartfon będzie dostępny w Plusie na...
 • POCO M3 Pro 5G - smartfon z procesorem Dimensity 700

  POCO M3 Pro 5G - smartfon z procesorem Dimensity 700

  Czwartek, 20 maja 2021 (06:31)
  Na rynku debiutuje smartfon POCO M3 Pro 5G. Co oferuje ten smartfon, mający być niedrogim narzędziem, dzięki któremu można skorzystać z sieci 5G?