Sopocka plaża na prestiżowej liście „Top 50 City Beaches”

Sopocka plaża została wyróżniona /Adobe Stock
Reklama

Sopocka plaża przyciąga wielu fanów biegów – zarówno amatorów, którzy preferują lekki jogging, jak i zwolenników bardziej męczących treningów. Piaszczyste wybrzeże to doskonałe miejsce do workoutu. Sopocka plaża w 2018 roku trafiła do prestiżowego rankingu „Top 50 City Beaches”

Treningi biegowe na sopockiej plaży

Sopocka plaża przyciąga osoby aktywne, które wykorzystują jej naturalne warunki do treningów. Obywają się tutaj m.in. treningi crossfitu, wiele osób uprawia klasyczny jogging. Na plaży nie zabrakło także bardzo intensywnego Runmageddonu. Tzw. piekielny bieg zmusza zawodników do pokonywania ekstremalnych przeszkód (np. przerzucania opon) oraz drużynowej współpracy i jest wybierany głównie przez mężczyzn.

W wakacje otwarty trening poprowadził tutaj słynny Daniel Kuczaj. Trener, mający ponad 350 tys. obserwujących na Instagramie (a liczba ta stale rośnie), przyciągnął na plażę prawdziwe tłumy, które wspólnie ćwiczyły w rytmie najnowszych przebojów.

Reklama

Plaża idealnie sprawdza się do treningów, ponieważ nierówny teren pozwala aktywować mięśnie głębokie. Jogging na piasku jest bardziej efektywny niż bieg po parkowych alejkach. Wiele osób wybiera trucht boso po piasku, który nie tylko aktywuje mięśnie stóp, ale i zapewnia bardzo miłe doznania.

Sopot w rankingu 50 najpiękniejszych miejskich plaż świata

Sopocką plażę doceniają nie tylko Polacy. Pod koniec 2018 roku trafiła ona do prestiżowego rankingu "Top 50 City Beaches" - konkurując m.in. ze słynnymi plażami ze słonecznej Australii, Brazylii czy USA. Zestawienie przygotowuje agencja Flight Network, która jest m.in. właścicielem jednej z najbardziej znanych kanadyjskich wyszukiwarek turystycznych. W Polsce wyniki zostały opublikowane na łamach "Pulsu Biznesu" i szeroko komentowane w sieci i na blogach tematycznych jak np. choćby na blogu bonusowykod.

W opracowaniu rankingu biorą udział dziennikarze, pracownicy agencji turystycznych, blogerzy i inni eksperci branży turystycznej (1200 specjalistów). Łącznie eksperci wybrali i klasyfikowali aż 400 plaż miejskich świata, z których została wybrana najlepsza pięćdziesiątka. Sopot znalazł się na 48 miejscu zestawienia (jako pierwszy polski kurort w rankingu). Plaża zdobyła aż 10/10 punktów za atmosferę. Eksperci docenili m.in. bogaty wybór klimatycznych nadmorskich restauracji, barów i sklepów, ciekawe propozycje dla miłośników spędzania czasu na plażowym leżaku oraz bardziej aktywnych plażowiczów. 7/10 punktów plaża otrzymała za czystość wody i piasku.

Australia, Miami, Rio de Janeiro

W zestawieniu sopocka plaża konkurowała m.in. z najbardziej znanymi plażami Australii, USA i Brazylii. Pierwsze miejsce i tytuł najpiękniejszej miejskiej plaży świata zdobyła słynna plaża surferów - Bondi Beach w Australii (jedna z największych plaż w Sydney).

Na kolejne miejsce trafiła Miami Beach na Florydzie, którą wiele osób kojarzy ze słynnego serialu "Miami Vice". Miami Beach zdobyła 8/10 punktów za czystość wody i piasku.

Trzecie miejsce należy do Copacabanie z gorącego Rio de Janeiro. Plaża zajmuje 4 kilometry. Słynie ona z bogatej oferty rozrywkowej i licznych występów gwiazd światowego formatu (m.in. Lenny Kravitza czy The Rolling Stones).

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Sopot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy