Air Max 2015: amortyzacja, dopasowanie, styl

Air Max 2015 - tak nazywa się nowość, którą Nike prezentuje na nadchodzący sezon. Elastyczność, dopasowanie i poczucie komfortu - to główne cechy tego biegowego obuwia.

Blisko 30 lat temu Nike dosłownie zmieniło zasady gry w świecie butów sportowych, wprowadzając Air Max 1 - pierwszy model z widoczną poduszką gazową Nike Air. Kolejne edycje serii przesuwały granice sztuki projektowej, zawsze wyróżniając się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Najnowsza odsłona klasyka - Air Max 2015 - posiada całkowicie nową cholewkę, dopasowującą się do stopy w ruchu. Stanowi ona dopełnienie poduszki Max Air, chroniącej stopę na jej całej długości.

Podczas prac nad nowym modelem zespół projektowy Nike skupił się na zapewnieniu miękkiej i sprężystej amortyzacji oraz idealnego dopasowania. W tym celu opracowano cholewkę wykonaną ze specjalnej, ultralekkiej siateczki. W efekcie AM 2015 jest lżejszy od swego poprzednika i waży zaledwie ok. 306 g w przypadku damskiego rozmiaru 8 i ok. 366 g dla rozmiaru męskiego 10.

Reklama

Bez ograniczeń


Cholewka AM 2015 gwarantuje biegaczom elastyczność, dopasowanie i poczucie komfortu. Wykorzystanie wspomnianej syntetycznej siateczki pozwoliło na redukcję ilości szwów do minimum. Rozwiązanie to zapewnia poczucie wsparcia, zachowując jednocześnie wyjątkową lekkość i wentylację.

Włókna siatki o zróżnicowanej gęstości splotu pozwoliły na strategiczne rozmieszczenie stref stabilizujących i wentylacji. Ponadto, cholewkę uzupełniono o system lin Nike Flywire, doskonale obejmujący stopę. Obie technologie pozwalają na dynamiczne dopasowanie do stopy w ruchu.
Co więcej, wewnętrzne, miękkie wysłanie zapiętka zapobiega przesuwaniu się stopy wewnątrz buta, a także zapewnia poczucie komfortu.

Maksimum amortyzacji


Cylindryczna konstrukcja poduszki Max Air gwarantuje najwyższą elastyczność podeszwy przy zachowaniu amortyzacji na całej długości stopy. Rowkowanie podeszwy umożliwia gładkie przejście stopy od momentu kontaktu z podłożem, aż do wybicia z palców. Z kolei waflowy bieżnik pozwala uzyskać wyjątkową przyczepność. Zlokalizowana między poduszką gazową a cholewką pianka Cushlon stanowi idealne dopełnienie platformy amortyzacyjnej, gwarantując płynny i pewny krok.

Air Max 2015 dostępny jest sześciu wariantach kolorystycznych w salonach Nike na terenie Polski, a także na internetowej stronie Nike.com.


materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama