Bill Gates na temat Xboxa 360

2 maja szef koncernu Microsoft, Bill Gates, wypowiadał się na temat najnowszego produktu oddziału firmy zajmującego się tematyką elektronicznej rozrywki.W udzielonych wywiadach Gates powiedział, że Xbox nowej generacji będzie jeszcze większą hybrydą komputera PC i konsoli niż obecny model oraz że urządzenie wyposażone zostanie w interfejs podobny do tego, jaki aktualnie jest stosowany w Windows Media Center.Szef Microsoftu ujawnił również, że nowe urządzenie, które ma być wyposażone w bezprzewodowe kontrolery oraz przenośny dysk twardy, będzie w równym stopniu centrum cyfrowej rozrywki, co konsolą do gier.

ReklamaGates podkreślił, że Microsoft był nowym graczem w branży gier, co powodowało, iż ludzie nie ufali mu, jako producentowi konsoli dla graczy. "Naszym celem było wejście do gry. Wyszliśmy z tej rundy jako silny numer drugi" - powiedział Gates.

Teraz te trudności są już za Microsoftem, dlatego firma chce rozszerzyć rynek gier wideo. Nie odejmując nowej platformie cech, które najbardziej pociągają najbardziej zapalonych graczy, koncern chce przyciągnąć do swojej nowej konsoli więcej kobiet oraz ludzi starszych.Pamiętając jak Microsoft spopularyzował w latach 90. komputery osobiste za pomocą swojego rewolucyjnie prostego systemu Windows, możemy się spodziewać, że tego samego zechce dokonać dziś w obszarze konsoli do gier wideo. Pierwszym krokiem będzie wprowadzenie prostego interfejsu. Gates stwierdził, że "jeśli ktokolwiek przywykł do menu WMC, używając Xboxa 360 napotka menu bardzo podobne do tego, które pozwala na dostęp do zdjęć, TV, muzyki oraz wielu innych". Gates rozwodził się także nad poprawionymi narzędziami do komunikacji, które mają sprawić, że granie sieciowe stanie się jeszcze bardziej dostępne.Na koniec Gates powiedział kilka słów o tym, że Microsoft ma ambicje, aby stać się wiodącym producentem konsoli następnej generacji. Z kolei branżowi analitycy przewidują, że wzrost w obszarze konsoli następnej generacji rozpocznie się dopiero, kiedy Sony - obecny numer jeden oraz najsilniejszy rywal Microsoftu do prymatu pierwszeństwa w branży - zacznie sprzedawać swoja konsolę PlayStation 3.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama