Microsoft przygotowuje się na start Xboxa 360

W Tokio pojawiły się trzy budynki, na których widnieje gigantyczne logo nowej konsoli firmy Microsoft. Choć firma nie wydała jeszcze żadnego oficjalnego stanowiska w tej sprawie, to już nie ma wątpliwości, że premiera Xbox 360 jest coraz bliżej.

W samym centrum zamieszkiwanego przez ponad 30 milionów ludzi miasta pojawiły się reklamy nowego Xboxa. Największa znajduje się obok trasy Omotesando, tuż obok Harajuku - jednej z najczęściej odwiedzanych dzielnic miasta.

Ta sama konstrukcja pokryta jest plakatami reklamowymi z każdej strony. Możliwe więc, że to właśnie we wnętrzu tego budynku odbędzie się japońska premiera Xboxa 360. Jak donoszą lokalni korespondenci, budynek posiada trzy piętra handlowe, jedno z nich nie zostało jeszcze wykończone. Prawdopodobnie prace budowlane nad budynkiem skończą się za około dwa lub trzy miesiące. Za tyle też czasu ma odbyć się zapowiadana przez Microsoft premiera pierwszej konsoli następnej generacji.

Zapytani o opinię specjaliści stwierdzili, iż tajemniczy budynek został skonstruowany w konkretnym, specjalistycznym celu. Konstrukcje tego typu w Japonii kosztują blisko 45 milionów jenów, czyli prawie 500 tys. dolarów. Za prace nad budynkiem odpowiada korporacja Code Five specjalizująca się w niecodziennych akcjach promocyjnych. Pewne jest jedno - budynek jest za duży na jednorazową promocję, więc prawdopodobnie stanie się swoistym centrum konsoli dla Xbox 360 w Japonii.

Jak donosi dziennik New York Post, Microsoft stara się o podobną konstrukcję na Times Square w samym centrum Nowego Jorku. Nie pojawiły się jeszcze wzmianki o podobnych lokacjach w Europie.

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama