Producenci widzieli kontroler Revolution

Trzymany w ścisłej tajemnicy kontroler do konsoli nowej generacji Nintendo Revolution widziało już wielu producentów - twierdzi wiceszef sprzedaży i marketingu Nintendo of America, Reggie Fils-Aime.

W rozmowie z amerykańskim magazynem EGM, Fils-Aime podał kilka dodatkowych informacji na temat konsoli oraz jego okrytego tajemnicą pada, mówiąc, że jeśli fani nie wiedzieli tego kontrolera, to nie oznacza, iż nikt inny też go nie widział.

Jeśli chodzi o sam kontroler, Fils-Aime rozszerzył wskazówki podane przez szefa Nintendo, Satoru Iwatę, na konferencji E3 na temat jego wyglądu. "Jeśli się nad tym zastanowić, to gracze będą mieli możliwość ściągnięcia z internetu wszystkich gier z platform NES, SNES, N64" - powiedział Reggie Fils-Aime. "Pomyślcie o tym - każda z tych konsoli ma całkiem inny kontroler. Jak będziesz grał? To zaprzęgło naszą wyobraźnię do zastanowienia się nad tym, co ten kontroler będzie potrafił i z czego się musi składać. Producenci, którzy widzieli nasz kontroler, byli zachwyceni tym, co można zrobić z konfiguracją, która jest znacząco inna od większości typowych rozwiązań znanych w branży gier".

Mówiąc w bardziej ogólnych terminach na temat konsoli Revolution, Fils-Aime potwierdził także krążące już od dłuższego czasu spekulacje, że konsola będzie sprzedawana po znacznie niższej cenie od swoich rywali następnej generacji - Xboxa 360 i PlayStation 3.

"Musimy przyjąć, że na poziomie cenowym będziemy znacznie niżej od naszych konkurentów" - powiedział Fils-Aime, zaznaczając, iż będzie to możliwe, ponieważ Revolution nie będzie miała wszystkich dodatkowych gadżetów, których gracze najwidoczniej nie potrzebują i które - według niego - nie są niezbędne do grania.

Wszyscy spodziewają się, że Nintendo ogłosi więcej szczegółów na temat konsoli Revolution w sierpniu - miesiącu, w którym od kilku lat firma sukcesywnie obwieszcza przynajmniej jeden istotny komunikat na temat swoich planów na przyszłość.

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy