PSP i granie online

W zeszłym roku ukazała się informacja, że Sony planuje stworzenie jednolitego serwisu online dla PlayStation Portable, który umożliwiałby klientom za pomocą jednorazowej opłaty dostęp do serwisów PSP. Od tamtej pory aż do wczoraj nie mówiło się o szczegółach planu japońskiego koncernu.

Sony ujawniło, że pięć z pierwszej serii gier, która udostępniona będzie wraz z amerykańską premierą urządzenia, będzie wyposażonych w możliwość gry online. Rozgrywki wieloosobowe będą odbywały się zarówno poprzez lokalne połączenie bezprzewodowe, jak również przy pomocy internetu.

Do grona tytułów, w które będzie można zagrać online (pierwotnie były to "ATV Offroad Fury: Blazin' Trails" i "Twisted Metal: Head-On") dołączyły pozycje z licencjonowanych lig amerykańskich: MLB, NBA i Gretzky NHL, tworzone w należącym do Sony zespole 989 Studios. Sportowe tytuły będą przeznaczone dla dwóch graczy grających jednocześnie, podczas gdy w "ATV Offroad Fury" będą mogły grać cztery osoby, a w "Twisted Metal" w rozgrywce weźmie udział nawet sześciu graczy.

Rozgrywka toczyć będzie się dzięki wykorzystaniu zwykłego bezprzewodowego łącza, które umożliwia łączenie konsoli znajdujących się w pobliżu, jak również poprzez internet, przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury sieci bezprzewodowej. Oznacza to, że do gry poprzez internet będzie można się przyłączyć w publicznych miejscach, gdzie udostępniona jest infrastruktura wi-fi, wykorzystując do tego specjalne punkty dostępowe.

Wyraźnie widać, że amerykański oddział Sony przywiązuje większą wagę do sieciowych możliwości swojej najnowszej platformy niż japoński oddział firmy. Przypomnijmy, że na terenie Kraju Kwitnącej Wiśni nie zapowiedziano jeszcze żadnej produkcji umożliwiającej grę online.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy