ShootPad... i piłka pod kontrolą

Firma IQ Publishing zaprezentowała kontroler "ShootPad", innowacyjne urządzenie, dzięki któremu poczujecie, jakbyście naprawdę byli na boisku.

Dzięki ShootPadowi gracz po raz pierwszy może autentycznie włączyć się do gry. Kontroler składa się ze specjalnej maty, na której zamontowana jest pompowana piłka, a także z dwóch czujników na podczerwień, wykonanych z giętkiego tworzywa, ustawianych za graczem. Na macie umiejscowione są 4 przyciski (L1, L2, R1 i R2), czułe na nacisk.

Dodatkowo w skład zestawu wchodzi specjalny, obsługiwany jedną ręką bezprzewodowy pad. Jest on wyposażony w 4 przyciski oraz klasycznego "krzyżaka" i łączy się z konsolą wykorzystując częstotliwość 2.4 GHz.

Dostosowywanie "ShootPada" do poszczególnych gier piłkarskich, jak również i własnych upodobań, jest niezwykle proste, służy do tego panel kontrolny, który znajduje się tuż za piłką.

Gra "ShootPadem" po raz pierwszy daje odczucie grania w piłkę i wymaga od gracza więcej zaangażowania, niż w przypadku gry tradycyjnym padem, przez co dostarcza znacznie więcej radości z zabawy. Do poruszania się zawodnikami po boisku i używania funkcji specjalnych używany jest bezprzewodowy pad. Wszelkie zagrania wykonywane na boisku nogami, jak oddanie strzału, podania, czy dryblowanie wykonuje się przy pomocy nóg, po prostu kopiąc piłkę. Pad służy również do wskazywania kierunku podania, bądź strzału. Dzięki czujnikom na podczerwień i specjalnemu układowi mierzącemu prędkość ruchu nogi, urządzenie to świetnie odczytuje siłę z jaką chcemy kopnąć piłkę. Gra w wirtualną piłkę nożną jeszcze nigdy nie była tak intuicyjna i realistyczna.

ShootPad współpracuje z konsolami PlayStation 1 i 2. Dzięki przejściówce PS2-PC, dostępnej również w ofercie IQ Publishing, kontrolera mogą używać także posiadacze komputerów PC. ShoodPad współpracuje przede wszystkim z grami z serii "Pro Evolution Soccer", "FIFA" czy "FIFA Street". Wszystkie inne gry piłkarskie dostępne w sprzedaży również są kompatybilne z kontrolerem.

Producentem ShootPada jest europejski lider rynku akcesoriów BigBen Interactive, a premierowy pokaz urządzenia odbył na supernowoczesnym stadionie Ajaxu Amsterdam - Arena. Kontroler prezentowany był także na Games Convention w Lipsku i na europejskiej premierze "PES 6".

"ShootPad" dostępny jest w sprzedaży razem z polską instrukcją obsługi. Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 349,90 zł.

Reklama

IQ Publishing - inf. prasowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy